خانه / آخرین اخبار / انتقال تلفن اورژانس ۱۱۵ از ملکان به بناب پاسخی به نگرانی مردم

انتقال تلفن اورژانس ۱۱۵ از ملکان به بناب پاسخی به نگرانی مردم

به گزارش دیارملکان، با توجه به اینکه شهرستان ملکان  دارای بخش مرکزی و لیلان و سه شهر ملکان، لیلان و مبارک شهر و بیش از ۸۰ پارچه روستا بوده و برخی از روستاهای شهرستان نیز دورافتاده هستند،  تصور اینکه در موقع وقوع حوادث احتمالی  تاخیر در پاسخ دهی تلفن ۱۱۵ بناب و تاخیر در رسیدن آمبولانس باعث افزایش …

به گزارش دیارملکان، با توجه به اینکه شهرستان ملکان  دارای بخش مرکزی و لیلان و سه شهر ملکان، لیلان و مبارک شهر و بیش از ۸۰ پارچه روستا بوده و برخی از روستاهای شهرستان نیز دورافتاده هستند،  تصور اینکه در موقع وقوع حوادث احتمالی  تاخیر در پاسخ دهی تلفن ۱۱۵ بناب و تاخیر در رسیدن آمبولانس باعث افزایش تلفات انسانی خواهد شد باعث نگرانی اهالی این شهرستان شده است.

حتی بخش لیلان از توابع شهرستان ملکان راه ارتباطی از مرکز این شهرستان نداشته و  برای عزیمت به بخش لیلان و روستاهای تابعه  باید از مسیر شهرستان میاندوآب در استان آذربایجان غربی سفر کرد!.

به منظور شفاف شدن موضوع و رفع نگرانی های مردم با مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریته ای پزشکی استان تماس گرفته و علت این امر را جویا شدیم.

حبیب حسینقلی زاده در خصوص علت انتقال تلفن ۱۱۵ ملکان به شهرستان بناب گفت: این امر دستورالعمل کشوری بوده و در سطح استان نیز در حال اجرا شده می باشد.

وی در پاسخ به این سئوال که با این کار فکر نمی کنید در امدادهای پزشکی تاخیر رخ می دهد؛ اظهار کرد: قبلاً در صورت تماس شهروندان با اورژانس ۱۱۵ و در صورتی که اپراتور به علت عزیمت به ماموریت تلفن مربوطه را به تلفن همراه انتقال می داد باعث می شد پاسخی به تماس های امدادی داده نشود و یا اینکه  بوق اشغال زده شود.

وی افزود: ولی با تجمیع و فعال شدن چند شهر در مرکز بناب یک فرد به عنوان اپراتور و به صورت ۲۴ ساعته موظف به پاسخگویی به تماس های شهروندان ملکان و بناب می باشد.

حسینقلی زاده افزود: تنها، مرکز تماس به بناب انتقال یافته و آمبولانس ها از خود اورژانس ملکان به صحنه حوادث اعزام خواهند شد.

وی با بیان اینکه این تجمیع بخشنامه کشوری بوده و در کل کشور و استان در حال اجرایی شدن می باشد رفع مشکل کمبود نیروی انسانی و فعال شدن مراکز اپراتور را از علل این کار دانست و گفت: این امر باعث سهولت در امدادرسانی در شهرها می شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.