خانه / آخرین اخبار / برپایی نمایشگاه صنایع دستی در ملکان بمناسبت ایام نوروز/تصاویر

برپایی نمایشگاه صنایع دستی در ملکان بمناسبت ایام نوروز/تصاویر

به گزارش دیار ملکان، وحید خادمی اظهار داشت: نمایشگاه صنایع دستی آثار هنری استاد خلیل حاجی نژاد در رشته معرق چوب و سوخت روی چوب  به مناسبت  نوروز باستانی ۱۳۹۵ از تاریخ ۹۵/۱/۵ الی ۹۵/۱/۱۵  از ساعت ۸ صبح الی ۱۹ عصر در محل اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان واقع در خیابان …

به گزارش دیار ملکان، وحید خادمی اظهار داشت: نمایشگاه صنایع دستی آثار هنری استاد خلیل حاجی نژاد در رشته معرق چوب و سوخت روی چوب  به مناسبت  نوروز باستانی ۱۳۹۵ از تاریخ ۹۵/۱/۵ الی ۹۵/۱/۱۵  از ساعت ۸ صبح الی ۱۹ عصر در محل اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان واقع در خیابان جانبازان ساحلی چای کنار نرسیده به شهرداری ملکان  برای بازدید عموم دایر می باشد.

معرق در معنای کلام اصولاً هر چیز رگه دار را گویند. ولی مفهوم آن در این نوع هنر در کنار هم قرار دادن تکه های رنگین چوب و مصالح دیگر از جمله عاج، صدف، فلز و… به طوری که طرح مورد نظر حاصل شود. معرق در واقع قرار گرفتن خط در کنار خط است. پیدایش تاریخی این هنر به درستی مشخص نیست ولی از تطبیق آن با هنر کاشی کاری بدون شک رابطه این دو هنر را در می یابیم وجه تشابه کاشی کاری معرق با معرق روی چوب در شیوه عمل است که در هر دو مورد نقشها از ترکیب قطعات رنگی جنس مورد نظر شکل می گیرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.