خانه / آخرین اخبار / نبود آسفالت و وضعیت نامناسب فاضلاب داد مردم را در آورده است/ مسئولین مربوطه مشکلات را دریابند

نبود آسفالت و وضعیت نامناسب فاضلاب داد مردم را در آورده است/ مسئولین مربوطه مشکلات را دریابند

به گزارش پایگاه خبری دیار ملکان، یکی از اصلی ترین مشکلات این منطقه از شهر ملکان(دربند آذری و کوی سهند واقع در کمربندی) با توجه به وسعت و جمعیت خود وضعیت عمومی بسیار نامناسب آن است که علاوه بر ساکنان این منطقه، این وضعیت حتی برای کسانیکه از این منطقه عبور می کنند ناراحت کننده …

به گزارش پایگاه خبری دیار ملکان، یکی از اصلی ترین مشکلات این منطقه از شهر ملکان(دربند آذری و کوی سهند واقع در کمربندی) با توجه به وسعت و جمعیت خود وضعیت عمومی بسیار نامناسب آن است که علاوه بر ساکنان این منطقه، این وضعیت حتی برای کسانیکه از این منطقه عبور می کنند ناراحت کننده است.

کیفیت معابر شهری یکی از عوامل موثر بر کیفیت زندگی شهروندان و هم چنین یکی از شاخصهای رضایت از عملکرد شهرداری ها محسوب می شود که با اینحال این منطقه از وضعیت نامناسبی برخوردار بوده است.

و با توجه به اینکه وضعیت دفع فاضلاب به صورت روباز است و جوی های فاضلاب در کنار درب منازل و در برخی خانه ها از حیاط منازل عبور می کنند این امر مشکلاتی را برای شهروندان این منطقه ایجاد کرده است.

گفتنی است اغلب مردم به این وضعیت عادت کرده‌اند به خاطر اینکه دیگر اعتراضی به این وضعیت ندارند؛ شاید هم معترض هستند اما وقتی می‌بینند هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد، سکوت را ترجیح می‌دهند.

حال باید به این نکته توجه داشت که شهرداری ها به طور اعم سعی می کنند معابری که بیشتر در معرض دید هستند را همواره در وضعیت ایده آل نگهداری کنند، تا مورد هجمه کمتری از نارضایتی ها قرار گیرند.

اما نکته اصلی در اینجاست که صرف بخش عمده ای از بودجه در چند معبر اصلی به هزینه سایر معابر شهر اتفاق می افتد و به لحاظ بودجه ای امکان توجه به سایر معابر را از شهرداری سلب می کند. بنابراین، اولویت بندی معابر و بهبود کیفیت  معابر می تواند مانع از دوباره کاری های سالانه و صرف هزینه های صرفه جویی شده در معابر فرعی می گردد.

آیا زمان آن فرا نرسیده که فکری به حال و روز این منطقه کنیم پس در هر حال انتظار  مردم از مسئولین این است که به صورت جهادی در راستای حل مشکلات مردم ملکان اقدام نمایند.

انتهای پیام/

12 دیدگاه

 1. باسلام عرض ادب خدمت شهردار محترم شهرستان ملکان جناب نریمان پور
  امید ما بعد از چند وقت بی شهرداری ملکان این بود که تغییر تحولاتی در فضای شهری ایجاد شود که کم کم دل سردی از مدیریت شما هم در شهرداری در مردم ایجاد می شود . وضعیت مبلمان شهر خیلی اشفته و دربه داغون هست وضعیت کوچه های در جمع اوری پس ماند ها تعریفی ندارد اسفالت های کوچه های طرف های کمربندی که جای خودش که برای نوشتن این در این مجال نمی گنجد
  وضعیت مسکن مهر و وجود سگ های ولگرد که معظل این روزهای شهروندان هست
  اخر کوچه های شقایق که به باغ های می خورد تبدیل شده برای پس ماند های ساختمانی و تبدیل شدن به اشغالدانی و عدم نظارت شهرداری
  اخر کوچه های شش و پنج و هفت که به باغ ها متصل می شوند تبدیل شده اند برای نگهداری گوسفند که اخر شب ها باید بوی فضولات را مردم تحمل بکنند
  جناب نریمان پور بزرگوار کمی اقدام عمل را در لوح برنامه روزانه تان قرار بدهید

 2. مسئولین ملکان در خواب ! بناب میخواهد دوشاب را بنام خودش ثبت ملی کند

 3. چرا تو این پارک های ملکان چراغ نیست؟
  شب ها مثل قبرستون میمونه علی الخصوص پارک شهریار

 4. حدود یک سال پیش خبری زده بودید : خانه های ملکان پلاک دار می شود!!!!!! کو پس

 5. چند پیشنهاد برای افزایش گردشگر در ملکان
  ۱- ایجاد محیط بسته و مناسب شبیه استخر در شورسو و آرپادره سی
  ۲- نصب آلاچیق در مناطق گردشگری باباقاضی-لیلی داغی – قیزلار کورپوسو و …
  ۳- تزئین در خور شان یک شهر با وسایل تزییناتی که در ملکان اصلا نمی بینیم

 6. مطلب مربوط به کشف دو ژن ناشناخته توسط پژوهشگر ملکانی رو تو سایت قرار بدید

 7. متسفانه شهرداری در زمینه فرهنگ سازی در حد صفر است

 8. با سلام
  مسئولان شهرما به جز سیاسی کاری چیز دیگری بلد نیستند

 9. ملکان اوشاغی

  واقعا تاسف باره
  میشه لطف بکنین از جناب نریمانپور بپرسین تو این مدت دقیقا چیکار کرده لااقل ما هم بدونیم

 10. ملکان اوشاغی

  یه خبری هم از سرویس های بهداشتی پارک های ملکان بزارید که اکثرا داغونن

 11. خبرنگار محترم دیار ملکان چرا همیشه کاستی ها را نشان می دهی به فواره های موزیکال در سطح شهر که مورد استفاده شهروندان و مسافرین وگردشگران است بی توجهی میکنی واقداماتی که اتنجام گرفته چیزی نمی نویسی ممکن است بفرمائید که خراب شده اند اشکالی ندارد آقای شهردار دوباره واگر لازم شد سه باره تعویض می کند ومی سازد چرا که ان فواره موزیکال یک بار مصرف وبرای یک سال است از بودجه شهرداری که هزینه نشده است از پول تو جیبی شهردارواعضای محترم شورا است اگر از بودجه وخرانه شهرداری می بود شهروندان حق داشتند. جانم . اگرچند محلی آسفالت ها ش خراب وچاله داره برای این است که جذب توریست وگردشگری است تا به این شهر برای دیدن این ابتکارات شهرداری شهرداری ( که مستحق شهردار شدن در شهرهای کلان شهر مثل تبریز وتهران و مشهذ الرضا ) را دارد چرا که هم دکتر است وهم مهندس وهم معلم ومعلم دانشگاه هم است اگر پست ومقام شهردار شدن را پذیرفته فقط وفقط به قصد ونییت خدمت به ملکان را داشته است . هر چند ماه این شهرداری اقدام به خط کشی خیابان ها ها می کند اگر چه زود رنگ پاک می شود اشکال از کیفیت رنگ هاست . شهردار چ
  ه کند باید خبرنگار محترم وشهروندان از تولید کننده رنگ انتقاد کنند که متاسفانه که نمی کنند اگر از ترمینال ایراد بگیرید چرا نیست از یک طرف شهردار دوست دارد همچون تبریز شهر اولین ها باشد این هم یک امتیاز برای شهر است از طرف دیگر شهرداری دوست دارد ملکان مشهور وشهره شهرها باشد ودر برنامه طنز در شبکه های سیما مورد سوال قرار گیرد مثل شهری که ترمینال ندارد کدام شهر در کشور است و هر کس به این سوال مهم وخیلی مهم پاسخ صحیح داده شود برنده است . واز آن طرف دیگر شهرذار محتر م چندی پیش در مصاحبه ای فرموده است ما در ورودی شهر خواستیم ترمینال درست بکنیم که نگذاشتند وجای سوال اینجاست آیا ۱- مالک زمین از احداث ترمینال جلوکیری کرده است ۲- مردم از احداث مانع شده اند ۳- اعضای محترم شورای اجازه نداده اند تا در دوره پنجم واتنخابات شورا ایجاد شود .۴- اقتصاذی نبوده وبرای مردم هزینه داشته که شهردار محترم واعضای محترم شورا نخواستند که برای مردم ضرر وزیانی نرسد ۵ – حتما زمین کاربری ندارد . اگر اسناد ان اصلاحات اراضی بوده وتبدیل آن خلاف قوانین ایت ( جهت اطلاع به سامانه اراضی کشور )

  • بایستی که محضر جنابعالی عرض شودکه فواره های موزیکال مربوط به دوران آقای درگاهی بوده که خبر و گزارش تصویری مربوط به آن از آقای آمالی گرفته شده و در سایت نیز درج شده بود و پایگاه خبری دیار ملکان بر اساس مراجعات مردمی، گزارشات را در سایت منتشر کرده است نه بر اساس احساسات و خدای نکرده تخریب و زیرسوال بردن شهرداری!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.