خانه / آخرین اخبار / ۴۱۵۱ مسافر نوروزی در شهرستان ملکان اقامت داشتند

۴۱۵۱ مسافر نوروزی در شهرستان ملکان اقامت داشتند

به گزارش دیار ملکان، وحید خادمی افزود: ستاد هماهنگی خدمات اجرایی سفر شهرستان ملکان هماهنگ با سایر شهرستانها فعالیت خود را از تاریخ ۲۵ اسفند آغاز کرد که در این راستا طی برگزاری جلسه ای در ۲۵ بهمن ماه کمیته ۱۰ گانه برای ارائه خدمات شایسته به مسافرین و گردشگران مشخص شده بود که کمیته …

به گزارش دیار ملکان، وحید خادمی افزود: ستاد هماهنگی خدمات اجرایی سفر شهرستان ملکان هماهنگ با سایر شهرستانها فعالیت خود را از تاریخ ۲۵ اسفند آغاز کرد که در این راستا طی برگزاری جلسه ای در ۲۵ بهمن ماه کمیته ۱۰ گانه برای ارائه خدمات شایسته به مسافرین و گردشگران مشخص شده بود که کمیته های اسکان و دفاع، خدمات انتظامی و ترافیکی، خدمات امداد و نجات، خدمات بهداشت و محیط زیست، تبلیغات اطلاع رسانی و امور فرهنگی، ارزیابی عملکرد، برنامه ریزی و آمار، نظارت و تنظیم بازار، خدمات حمل و نقل و امور شهری مشغول به فعالیت در این راستا بودند.

وی اظهار داشت: کمیته ها با برگزاری جلسات منسجم و هماهنگ برای ارائه خدمات موثر به گردشگران و مسافرین اقدامات لازم را صورت داده بودند و با نظارتهای لازم مسافرین را در راستای سفری ایمن و سلامت راهنمایی می کردند.

خادمی گفت: شهرستان ملکان با ظرفیت پزیرش روزانه ۱۸۰۰ نفر آمادگی لازم را برای  اسکان مسافرین و گردشگران دارا بود که با استقرار تعداد ۴ پایگاه  برای راهنمایی مسافرین به صورت تمام وقت اقدام شده بود و تعداد ۲ مورد سفره هفت سین در شهر ملکان و یک مورد در لیلان به صورت نمادین در ورودی ایجاد شده بود.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات اجرایی سفر شهرستان ملکان یادآور شد: برای نظارت بر تاسیسات و موسسات گردشگری و بازار و سایر مکانهای عمومی اکیپ نظارت متشکل از ۱۶ نفر کارشناس از ادارات وظیفه کنترل و رسیدگی به جرائم احتمالی را برعهده داشتند.

وی در خصوص خدمات بهداشتی و درمانی شهرستان افزود: درمانگاهها، مطب ها و بیمارستان بخش دولتی در ایام تعطیلات نوروزی با ۱۰۰ درصد موجودیت و بخش خصوصی نیز با ۶۰ درصد توان در حال انجام خدمت بودند.

خادمی در پایان یادآور شد: برای اسکان مسافرین هم مدارس شبانه روزی دختران علی  و متین و هتل صدرا در ملکان و مدرسه الزهرا در لیلان برای مسافرین خدمات ارائه می کردند که برای مواقع ضروری هم سالن های ورزشی برای اسکان آماده و در نظر گرفته شده بودند و همچنین تعداد ۴ کمپ جهت اسکان موقت مسافرین و گردشگران در شهرستان پارک شهریار، پارک مادر، پارک فرهنگ و پارک مسافر برای رفاه حال مسافران نوروزی در نظر گرفته شده بود.

درمدت برگزاری ستاد هماهنگی خدمات اجرایی سفر شهرستان ملکان از تاریخ ۲۵ اسفند ۹۴ الی  ۱۵ فروردین ۹۵ مجموعا” ۴۱۵۱ نفر اقامت در شهرستان ثبت شده  که شامل اقامت در هتل، مهمانپزیر،تاسیسات اقامتی آموزش و پرورش، مهمان سرای ادارات و خوابگاههای دانشجویی، کمپهای موقت شامل پارکها، چادرهای مسافرتی، حاشیه بلوارها، خیابانها، … می باشد

در مجموع ۲۰ روز برگزاری ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان .تعداد ۶۲ مورد بازدیدهای نظارتی از مراکز اقامتی شبانه و موقت ، پذیرایی، بهداشتی، …. توسط بازرسین و کشتهای کنترل نامحسوس صورت گرفته و در این راستا ۲ فقره تشویق . چهار فقره تذکر . ۱ فقره اخطار کتبی . ۲ مورد تعطیلی و تعلیق صورت گرفته است.

یک دیدگاه

  1. حدودا ۴ برابر پارسال.
    ولی کاش شرمنده مسافران نشده باشیم. باور کنید هزینه زیادی نمیخواد نصب آلاچیق در باباقاضی و لیلی داغی و قیزلار کورپو و ایجاد امکانات رفاهی در شورسو و آرپادره سی.
    لطفا برای دو میدان ورودی شهر مجسمه های بزرگ و درخور شان ملکان بزارند مثل میادین انگور و آنا که واقعا زیبایی خاصی دارند.
    چرا از آقای اکبرپور که هنرمند قابلی اند و از همه مهمتر ملکانی اند استفاده نمی کنیم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.