خانه / آخرین اخبار / خسارت ۱۵۹ میلیارد تومانی به باغات ملکان در اثر بارش تگرگ

خسارت ۱۵۹ میلیارد تومانی به باغات ملکان در اثر بارش تگرگ

به گزارش دیار ملکان، مدیر جهاد کشاورزی ملکان گفت: بر اثر بارش تگرگ روز جمعه بالغ بر یک میلیارد و پانصد و نود میلیارد ریال خسارت به مزارع و باغات شهرستان ملکان وارد شد. علی صیادی افزود: بیشترین خسارت تگرگ مربوط به روستای قوریجان بوده و به باغات و مزارع روستاهای حسین آباد، کورابلاغ ، …

به گزارش دیار ملکان، مدیر جهاد کشاورزی ملکان گفت: بر اثر بارش تگرگ روز جمعه بالغ بر یک میلیارد و پانصد و نود میلیارد ریال خسارت به مزارع و باغات شهرستان ملکان وارد شد.
علی صیادی افزود: بیشترین خسارت تگرگ مربوط به روستای قوریجان بوده و به باغات و مزارع روستاهای حسین آباد، کورابلاغ ، میدانجوق،آروق و قلعه جوق از توابع بخش مرکزی ملکان نیز خساراتی وارد شده است.
وی افزود: در این حادثه باغات انگور ۵۵ درصد و مزارع گندم و جو نیز ۴۵ درصد متحمل خسارت شده اند.
صیادی گفت: گزارش مربوط به خسارت بارش تگرگ روز جمعه شهرستان ملکان به سازمان جهادکشاورزی و صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان ارسال شده است.
صیادی به خسارت سرمای بهاره به باغات ملکان نیز اشاره کرد و افزود: سرمای بهاره امسال نیز بالغ بر ۹۳ میلیارد ریال به ۴۰۰ هکتار از  باغات شهرستان ملکان خسارت وارد کرد.
وی افزود: میزان سرمازدگی بهاره در باغات زردآلو و بادام صد در صد ، کلزا نود درصد،آلو هشتاد و پنج درصد و گردو چهل درصد بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.