خانه / آخرین اخبار / زیرگذر مارپیچ آروق یکی از شاهکارهای اداره راه و شهرسازی ملکان/تصاویر

زیرگذر مارپیچ آروق یکی از شاهکارهای اداره راه و شهرسازی ملکان/تصاویر

به گزارش دیار ملکان، از آنجایکه شهرستان ملکان بارها در مورد جانمایی و اجرای طرح های غیرکارشناسی مورد انتقاد و اعتراض قرار گرفته این بار نیز درگیر اعتراضات و شکایات مردمی و رانندگان در مورد زیرگذر خطرناک و غیر استاندارد ورودی روستای آروق که به زیرگذری خطرناک تبدیل شده است. ایجاد راهها و جاده های …

به گزارش دیار ملکان، از آنجایکه شهرستان ملکان بارها در مورد جانمایی و اجرای طرح های غیرکارشناسی مورد انتقاد و اعتراض قرار گرفته این بار نیز درگیر اعتراضات و شکایات مردمی و رانندگان در مورد زیرگذر خطرناک و غیر استاندارد ورودی روستای آروق که به زیرگذری خطرناک تبدیل شده است.

ایجاد راهها و جاده های استاندارد و مناسب بین شهری نقش بسزایی در فراهم نمودن بسترهای سرمایه گذاری و توسعه و افزایش امنیت مسافران دارد و به همین منوال احداث کمربندیها و ساماندهی ورودی های هر شهر  نیز بعنوان حلقه اتصال راههای مواصلاتی بین شهری تضمین کننده امنیت شهروندان است و تسهیل در تردد خودروها را مهیا می کند.

یکی از این طرحها که پس از اجرا و راه اندازی، شکایت و نارضایتی مردم را به همراه داشته پروژه زیرگذر ورودی روستای آروق است که در سالهای گذشته علی رغم  کم توجهی ها و غیراستاندارد و حادثه خیز بودن جای نقد و بررسی دارد.

اما این اقدام بدلیل عدم کارشناسی صحیح و اجرای غیراصولی مولد مشکلات برای شهروندان می باشد که وقوع حوادث ناگوار و تصادفات رانندگی را باعث می شود.

سئوال اصلی این جا است چرا مسئولان گذشته بر روی اجرا پروژه ها و طرح ها که اعتبار آن از بیت المال تأمین شده نظارت و پیگیری مستمر نداشته اند و اجازه اجرا و عملی شدن این طرح ها را داده اند.

متاسفانه اینطور ضعفها را باید مردم بی گناه بدهند چرا که چندین سال است به علت نظارت نکردن مسئولان وقت شهرستان و پیمانکار مربوطه برای احداث  این زیرگذر و شیب تند و خطرناک در این مسیر تعداد زیادی از همشهریان و روستاییان جان خود را از دست داده یا زخمی شوند در حالیکه اگر نظارت دقیقی از طرف اداره راه و شهرسازی در آن زمان انجام می شد، هم بودجه بیت المال هدر نمی رفت و هم شاهد تصادف و واژگونی خودرو و کشته شدن مردم نبودیم.

با توجه به اینکه یکی از مؤلفه‌های مهم برای نیل به توسعه در شهرستانها، اصلاح و تعریض محورهای ارتباطی و مواصلاتی روستایی و پر تردد است باید نسبت به رفع یک نقطه حادثه خیز نیز اقدامی عملی صورت گیرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.