خانه / آخرین اخبار / عشق به قرآن در کودکی ؛ کودک ۵ ساله لیلانی حافظ جز ۳۰ قرآن کریم

عشق به قرآن در کودکی ؛ کودک ۵ ساله لیلانی حافظ جز ۳۰ قرآن کریم

به گزارش دیار ملکان، رویا دلیر خردسال ۵ ساله که جزء ۳۰قرآن را حفظ کرده به همراه پدر و مادرش میهمان دفتر خبری دیار ملکان در ملکان بودند و گفتگویی صمیمی صورت پذیرفت که متن گفتگو به شرح ذیل می باشد: دیار ملکان: خانم دلیر شغل خودتان چیست و برای مخاطبان ما بگویید رویا متولد …

به گزارش دیار ملکان، رویا دلیر خردسال ۵ ساله که جزء ۳۰قرآن را حفظ کرده به همراه پدر و مادرش میهمان دفتر خبری دیار ملکان در ملکان بودند و گفتگویی صمیمی صورت پذیرفت که متن گفتگو به شرح ذیل می باشد:

دیار ملکان: خانم دلیر شغل خودتان چیست و برای مخاطبان ما بگویید رویا متولد چه سالی است و از چند سالگی به قرآن علاقه داشت؟

بنده شغلم خانه دار است و رویا هم متولد فروردین ماه سال ۹۰ در لیلان ملکان که هنوز به مدرسه نمی رود و با شرکت در کلاس های مهد کودک جزء ۳۰ ام قرآن را حفظ کرده است.

مادر این حافظ خردسال با کلام الهی مانوس است و علاوه بر آموزش های قرآنی مهدکودک غنچه های ولایت، در یادگیری رویا خانم موثر بوده است.
رویا همچنین برخی دعاها و سرودهای مذهبی را حفظ کرده است و می گوید که آرزو دارم حافظ کل قرآن باشم .

وی قرآن را از زبان مادر خود و نیز از طریق سی دی و از سن ۴سالگی شروع کرده است.

دیار ملکان: از رفتارهای رویا خانم موقعی که تفریح یا بی قراری می کرد توضیح دهید.

پدر و مادر وی در مورد برخی اخلاق و رفتارهای جالب او می‌گویند: بیشتر کودکان هنگام بازی شاد و خندان هستند اما «رویا» وقتی که خیلی کوچک بود و نوارهای قرآنی را که روشن می کردیم خوشحال می شد و موقعی که سی دی را خاموش می کردیم گریه و بی قراری می کرد.

دیار ملکان: آیا خودتان و یا از اطرافیانتان صاحب چنین استعدادی بوده‌اند؟

خیر، ما در فامیل و اطرافیان کودکی با این استعداد نداشتیم ولی مادر بزرگ پدرشان که حدود ۸۰سال سن دارد بدون آنکه نوشتن بلد باشد و به مدرسه رفته باشد می تواند قرآن را قرائت کند و  هم بنده و هم مادر رویا در حد وسع و توانمان سعی کرده ایم که رویا را با قرآن خواندن و گوش دادن به آن کمک کنیم.

دیار ملکان: رو یا غیر از حضور در مهدکودک، از چه ابزارهای آموزشی در قرآن خواندن استفاده می‌کند؟

از سی‌دی‌های آموزشی بیشتر بهره می‌برد تا بتواند با تلاوت‌ها و قرائت‌های مختلف آشنا شده و روخوانی و روان‌خوانی  را یاد بگیرد.

دیار ملکان: آرزوی شما به عنوان پدر و مادر در تداوم این راه چیست؟

البته که آرزوی تمام پدر و مادرهاست که فرزندانشان درست و صحیح تربیت شوند ما نیز آرزو داریم رویا همین مسیر خود را ادامه دهد چرا که انس و الفت با قرآن کریم می‌تواند هر فرزندی را به نقطه موفقیت سوق دهد.

دیار ملکان: خانم دلیر علاوه بر قرآن، رویا به رشته‌های هنری، فرهنگی و .. دیگری علاقه دارد؟

بله،  رویا به نقاشی هم علاقه زیادی دارد  و نقاشی های خوبی را طراحی می کند و همچنین به کلاس زبان نیز می رود.

دیار ملکان: به عنوان پدر و مادر از مسئولان چه انتظاری دارید؟

آرزوی ما این است که فضای تربیتی سالم در جامعه رونق پیدا کند و همه مسئولان بکوشند با ترغیب و تشویق نسل آینده به قرآن‌آموزی این حرکت را استمرار بخشند.

در پایان جا دارد از عزیزانی همچون خانم علوی و خانم راوی و شریف نژاد که برای آموزش بچه ها تلاش می کنند قدردانی کنم که در مجموعه مهدقرآن و کانون بسیج تلاش می‌کنند تا کودکان و نوجوانان و علاقمندان آموزش ببینند.

دیار ملکان: سخن پایانی‌تان را با یک توصیه به خانواده‌ها بیان کنید.

بنده به خانواده‌ها توصیه می‌کنم که به علاقمندی فرزندانشان توجه کنند و در این فضای تربیتی ناسالمی که دشمنان به آن دامن می‌زنند بکوشند تا فرزندانشان در مسیر درست تربیت شوند چرا که قرآن مسیر هدایتبخش انسان ها است.

تلاوت سوره فیل از حفظ توسط رویا دلیر

اما در پایان این مصاحبه چند سئوالی را نیز از امیر‌رضا صالح‌پور پرسیدیم که کلام ما با تلاوت سوره فیل توسط این حافظ خردسال صورت گرفت که از حفظ این سوره را برای ما تلاوت کرد.

گفت‌و گو از: آرش پاشازاده

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.