خانه / آخرین اخبار / مانژ سوارکاری در پارک جنگلی ملکان احداث می شود

مانژ سوارکاری در پارک جنگلی ملکان احداث می شود

به گزارش دیار ملکان، بهروز موسی زاده به عنوان رئیس هیات سوارکاری شهرستان ملکان در حال فعالیت می باشد که متن مصاحبه با وی به شرح ذیل می باشد: دیار ملکان: هدف جنابعالی از فعالیت در هیئت سوارکاری شهرستان ملکان چیست؟ باتوجه به اهمیت ورزش در سلامتی افراد و علاقه اینجانب به ورزش سوارکاری که …

به گزارش دیار ملکان، بهروز موسی زاده به عنوان رئیس هیات سوارکاری شهرستان ملکان در حال فعالیت می باشد که متن مصاحبه با وی به شرح ذیل می باشد:

دیار ملکان: هدف جنابعالی از فعالیت در هیئت سوارکاری شهرستان ملکان چیست؟

باتوجه به اهمیت ورزش در سلامتی افراد و علاقه اینجانب به ورزش سوارکاری که از جمله ورزش‌ های اصیل و باستانی می باشد و فراهم‌ کردن شرایط برای جذب جوانان به این ورزش در دستور کار هیئت سوارکاری شهرستان قرار دارد.

دیار ملکان: استقبال مردم شهرستان ملکان از ورزش سوارکاری در چه حدی است؟

 پس از برگزاری یکی، دو دوره همایش اسب، که با استقبال بی نظیر مردم شریف ،سوارکاران با استعداد ومالکان محترم اسب روبرو شدیم که بیانگر این است که ورزش سوارکاری یکی از پرطرفدارترین ورزشها در شهرستان ملکان می باشد.

دیار ملکان: برنامه های هیات سوارکاری در امسال به چه صورت خواهد بود؟

 سعی ما بر این است در سال ۹۵ نسبت به برگزاری کلاسهای آموزشی سوارکاری بصورت کلاسیک زیرنظر مربیان مطرح کشوری و استانی، مسابقه استقامت ۴۰کیلومتر در نیم سال دوم برای ورود  و جهت آمادگی حضور در مسابقات کشوری و استانی و همچنین برپایی همایش های سوارکاری اقدام نماییم.

دیار ملکان:  هیئت سوارکاری تا چه حدی از حمایت های مسئولین برخوردار بوده است؟

تا کنون کمک های مالی را از طرف مسئولین شهرستانی و استانی شاهد نبوده ایم در حالیکه هرگونه پیشنهاد برای هر چه بهتر اجرا شدن برنامه ها را داده ایم با استقبال و موافقت آنان مواجه بوده ایم.

دیار ملکان: مشکلات این رشته ورزرشی در شهرستان چیست؟

نبود بوجه کافی، حمایت نکردن مسئولین شهرستانی و استانی و عدم اختصاص زمین برای این رشته ورزشی برای فعالیت و تفریح جوانان کار ما را با مشکل مواجه کرده است و ناگفته نماند که با همکاری اعضای شورای شهر و شهردار محترم با اختصاص مانژ سوارکاری (میدان سوارکاری ) در پارک جنگلی موافقت کرده اند که کارهای اجرایی آن توسط شهرداری و هیئت سوراکاری شهرستان انجام خواهد شد.

دیار ملکان: درخواست شما از مسئولین چیست؟

از مسئولین شهرستانی و استانی تقاضا داریم تا مشکلات و موانع پیش رو از جمله نبود زمین برای این رشته را برطرف کنیم ، چرا که در شهرستان ملکان علاقمندان زیادی به سوارکاری وجود دارند.

دیار ملکان: علت عدم برگزاری جشنواره زیبایی اسب کرد در ملکان چه بود؟

نبود بودجه کافی و اسپانسر جهت برگزاری هرچه بهتر این جشنواره در شهرستان ملکان آن هم برای اولین بار در استان از جمله دلایل عدم برگزاری این جشنواره بوده است در حالیکه شایعات ذکر شده در فضای مجازی  و تلگرام بی اساس بوده و اصلا” مغایر با اخلاق ورزشی است.

دیار ملکان: سخن پایانی!

در پایان از تلاش دوستانم در هیئت سوارکاری استان آذربایجان شرقی و شهرستان ملکان، اداره ورزش و جوانان، فرماندار ، شهرداری و شورای شهر  و سایر مسئولین شهری و استانی نهایت تشکر و قدردانی می کنم.

                                   ****************************************************************

گفتنی است که علاقمندان جهت ثبت نام در این رشته ورزشی می توانند به اداره ورزش و جوانان ملکان مراجعه نموده و یا با شماره تلفن های ۰۹۱۴۳۱۹۵۸۴۸ – ۳۷۸۴۲۷۱۵(۰۴۱) تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.