خانه / آخرین اخبار / انتقاد از بی توجهی مسئولان و عدم خانه والیبال در ملکان

انتقاد از بی توجهی مسئولان و عدم خانه والیبال در ملکان

دیار ملکان: حسین قنبری مربی والیبال تیم شهرداری ملکان در لیگ دسته۲ از نبود سالن ورزشی اختصاصی (خانه والیبال)، بی توجهی مسئولان بلندپایه و عدم تخصیص اعتبارات ویژه نسبت به این رشته ورزشی انتقاد کرد.

متن مصاحبه تفصیلی پایگاه خبری دیار ملکان با آقای حسین قنبری مربی والیبال تیم شهرداری ملکان در لیگ دسته ۲، به شرح ذیل می باشد:


دیار ملکان : خودتان را معرفی کنید؟
بنده حسین قنبری ساکن شهرستان ملکان متولد ۱۳۵۸، دارای مدرک مربیگری بین المللی والیبال و مربی والیبال تیم شهرداری ملکان در لیگ دسته ۲ می باشم و همچنین دارای مدرک تحصیلی لیسانس برق قدرت و پیمانکار شرکت توزیع هستم.
دیار ملکان : از چه سنی وارد این رشته ورزشی شده اید و چه عناوینی را کسب کرده اید؟
از سال۱۳۷۸ به ورزش والیبال روی آورده ام و در رده های سنی جوانان، امید و بزرگسالان برای ملکان و دانشجویان کشوری و لیگ دسته ۲، دسته ۱ و باشگاههای تهران به عنوان بازیکن تیم فعالیت داشته ام.
گفتنی است که به خاطر علاقه زیاد به مربیگری و استعداد بنده در این راستا، آقای حاج برات دشتی رئیس سابق اداره ورزش و جوانان بنده را به عنوان مربی جوانان معرفی نمود و من هم استارت کارم را از آنجا شروع کردم.


دیار ملکان : مشکلات این رشته ورزشی را چطور ارزیابی می کنید؟
نبود سالن ورزشی اختصاصی (خانه والیبال)، بی توجهی مسئولان بلندپایه و عدم تخصیص اعتبارات ویژه نسبت به این رشته ورزشی می باشد که برای تیمداری هر ساله در لیگ باید اعتبار ویژه ای در بودجه شهرداری گنجانده شود که این امر چند سالی است که تحقق نمی یابد .
دیار ملکان : از بازیکنان نام آشنای والیبال شهرستان ملکان چند نفر را نام ببرید.
همانطوریکه والیبال ملکان از پتانسیل خوبی برخوردار است، در سالهای اخیر در دهه ۶۰ و ۷۰ توانسته است بازیکنان نام آشنایی همچون “ارصلان درگاهی” بازیکن تیم ملی بزرگسالان ، “مهدی هادی” جزو ۱۸ نفر تیم ملی نوجوانان، “وحید صادقی” عضو تیم ملی نوجوانان و جوانان و هم اکنون “امین سمعیل نژاد” را که بازیکن تیم ملی بزرگسالان کشوری می باشد را تقدیم جامعه ورزشی ایران اسلامی نماید.
دیار ملکان : موفقیت های این رشته تا بحال چطور بوده است؟
قهرمانی در رده های سنی نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان استان از سالهای گذشته ، حضور در تیم دسته۲، دسته۱ و دسته۲ سال۹۵، معرفی بازیکنان به تیم ملی جوانان، نوجوانان، بزرگسالان ، کسب عناوین مختلف در رشته مربیگری شهرستان، حضور چند بازیکن در باشگاههای کشور در سال۹۵ و گذشته ، کسب مقام قهرمانی جام رمضان در تبریز، .. می باشد.
دیار ملکان : وضعیت تیم والیبال دسته ۲ شهرداری ملکان را چطور ارزیابی می کنید؟
ما فعلا” در حال گزینش و جذب بازیکنان موثر در جهت عملکرد عالی تیم هستیم و هدفمان این است که با حفظ بازیکنان بومی وجوانان انگیزه دار پست های دیگر خود را تقویت کنیم.
باید تیمی را روانه مسابقات کنیم که در شان والیبال ملکان باشد و قول می دهیم با این تیم خود را به دسته یک رسانده و در آینده کوتاه مدت حضور تیم ملکان را در لیگ برتر ایران و تبدیل کردن ملکان به قطب والیبال شمالغرب کشور باشیم و خواهان معرف شهرستان ملکان با والیبال در کشور هستیم تا ظرفیت های ورزرشی، کشاورزی و انگور را به ایران عزیز اسلامی بشناسانیم و در این راه هم نیازمند کمک و یاری مسئولان عزیز هستیم.
دیار ملکان : مسایل و مشکلات تیم والیبال دسته۲ را چطور ارزیابی می کنید؟
بزرگترین مشکل ما، مشکل مالی و بحث اسپانسری می باشد، که اگر مشکلات مالی نداشتیم حتی می توانستیم در لیگ دسته یک هم حضور داشته باشیم، ولی برای سال بعد برنامه ریزی کرده ایم و فقط خواستار حمایت از این تیم هستیم و لازم به توضیح است که حمایتهای سالهای قبل شورای شهر و شهرداری و خیرین عزیز را فراموش نکرده ایم و قدردان زحمات آنان هستیم.
دیار ملکان : چه انتظاری از هیئت والیبال استان و مسئولین شهرستانی و استانی دارید؟
درخت تنومند والیبال نیاز به رسیدگی دارد و نیاز به آب و نور و غیره دارد و تیم های شهرستانی ریشه های این درخت تنومند هستند اگر رسیدگی نشود خشک می شوند خصوصا” والیبال ملکان ستون والیبال استان و شاخ و برگ این سازمان است و انتظار داریم از تنها نماینده شمالغرب کشور در لیگ دسته۲ حمایت بعمل آورند.
دیار ملکان : سخن آخر!
در پایان لازم به توضیح است از زحمات نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی جناب دکتر خدادادی، فرماندار شهرستان جناب مهندس خانی، اعضای شورای شهر و شهرداری، برادران گرامی، آقایان فتحی، شیمی، برات دشتی ، صالح حاتمی، غلامرضا مطلب پور ، هادی گل افشان و توحید شرافتی که همیشه یارو یاور این تیم بوده اند نهایت سپاسگزاری را داشته باشم و خصوصا” از حامی همیشگیمان اداره ورزش و جوانان ملکان و آقای حمید سلطانی عزیز تشکر و آروزی موفیت می کنم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.