به گزارش دیار ملکان، از آنجاییکه اصحاب رسانه باید برای رساندن درد و دل مردم جامعه اسلامی به مسئولان و دفاع از حقوق آنها تلاش نماید و مهمترین هدف یک خبرنگار این است که گزارشات درست و بموقع را در اختیار مردم قرار دهد.
این در حالیست که عده ای از مسئولین ادارات از ارائه گزارش جزئی از عملکرد خود به مردم با کشیدن حصاری بین خود و اصحاب رسانه با امتناع از مصاحبه کردن و دادن اطلاعات جزئی از برنامه های صورت گرفته در اداره مربوطه، به خبرنگاران برای آگاه سازی مردم جلوگیری بعمل می آورند.
طی صحبتی با رئیس اداره ثبت احوال شهرستان ملکان در خصوص گرامیداشت هفته ثبت احوال چند بار از سوی پایگاه خبری دیار ملکان تماس گرفته شد که در نهایت با اظهارات عجیب وی مواجه شدیم که افزود: هرگونه مصاحبه خبری با رسانه ها ممنوع می باشد و این مطلب را خود شخص رئیس اداره ثبت احوال شهرستان یادآور شد و افزود : طی دریافت نامه از سوی اداره کل در خصوص گفتگو با رسانه ها می باشد که اجازه نداریم و این روشی کاملا ابداعی بوده و توهین به جایگاه رسانه و اصحاب رسانه می باشد که از سوی این مدیر اصلا” قابل قبول نیست.
از آنجاییکه یکی از دغدغه های اصلی مردم ارائه گزارش شفاف و درست از سوی مدیران برای مردم ولایی و شهید پرور می باشد که متاسفانه این آقای مسئول به ترس از عزل مسئولیت، محافظه کارانه عمل کردن یا شاید به علت موارد دیگر آماده ارائه گزارش به مردم نیست .
حال رئیس اداره ثبت احوال باید پاسخگوی چند سئوال برای مردم و مخاطبان باشد:
۱- چرا باید اینگونه به جایگاه رسانه ها توهین شود و دست رد به سینه رسانه ها زد ؟
۲- آیا مردم جمهوری اسلامی ایران حق ندارند بدانند که در راستای فعالیت های اداره ثبت احوال در شهرستان چه اتفاقی می گذرد؟(البته در حد لازم)
۳-آیا نبایستی در هفته ثبت احوال( که از مورخه ۳ دی الی ۹ دی می باشد) اداره مربوطه نسبت به ارائه گزارش برای مردم اقدام کند؟
۴- آیا این درست است که مدیرکل ثبت احوال اجازه مصاحبه با اصحاب رسانه را برای مدیران شهرستانی ممنوع کرده است؟
۵-آیا در این هفته خود آقای مدیرکل باید به تک تک شهرستان ها ارائه گزارش دهد یا مدیران ذیربط وی نسبت به ارائه گزارش اقدام نمایند؟

پسندیدن(0)نپسندیدن(2)