خانه / آخرین اخبار / صدور ۹۷۷۰ دفترچه بیمه تامین اجتماعی در سال جاری/پرداخت ماهانه مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان به بیکاران بیمه شده

صدور ۹۷۷۰ دفترچه بیمه تامین اجتماعی در سال جاری/پرداخت ماهانه مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان به بیکاران بیمه شده

رئیس تامین اجتماعی شهرستان ملکان از صدور ۹۷۷۰ دفترچه بیمه تامین اجتماعی در سال جاری خبر داد و افزود: ۱۲۲ پرونده بیکاری در شهرستان وجود دارد که ماهانه مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان بطور متوسط به بیکاران بیمه شده از سوی سازمان پرداخت می شود.

به گزارش دیار ملکان، برای آشنایی مختصر و اطلاع رسانی در خصوص عملکرد اداره تامین اجتماعی شهرستان ملکان، مصاحبه پایگاه خبری دیار ملکان با آقای محرم سیفی، رئیس سازمان تامین اجتماعی شهرستان ملکان به شرح ذیل می باشد:

دیار ملکان : جمعیت تحت پوشش بیمه ای این اداره چقدر می باشد؟

مجموع کل بیمه شدگان اصلی و تبعی ۲۱۰ هزار و ۷۸۰ نفر است که از این تعداد ۸۷۳۵ نفر بیمه شده اصلی محسوب می شود.

دیار ملکان : میزان رشد جمعیت بیمه شده و مستمری بگیر شعبه ملکان چقدر است؟

در سال۹۵ نسبت به سال۹۴، از رشد ۱۲ درصدی رشد جمعیت بیمه شده برخوردار بوده ایم که از لحاظ بیمه شده اصلی و اجباری رتبه نخست را دارا هستیم که تعداد بیمه شدگان اجباری هم ۴۳۶۸ نفر می باشد.

دیار ملکان : تعداد پرونده های بیکاری چقدر است؟

۱۲۲ پرونده بیکاری در شهرستان وجود دارد که ماهانه مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان بطور متوسط به بیکاران بیمه شده از سوی سازمان پرداخت می شود.

دیار ملکان : از جمله اقدامات مهم این سازمان در شهرستان ملکان چیست؟

از جمله اقدامات اساسی می توان به کلنگ زنی درمانگاه تامین اجتماعی، تعامل با شرکا، افزایش بازرسی از کارگاهها، ایجاد کانون بازنشستگان تامین اجتماعی، ایجاد مجمع امور صنفی کارگران ساختمانی(با همکاری اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی) و افزایش سهمیه کارگران ساختمانی بود که امسال جذب سهمیه در این راستا ۱/۵ برابر ظرفیت شهرستان های هم سطح می باشد.

دیار ملکان : تامین اجتماعی شعبه ملکان در سال جاری چه تعداد دفترچه بیمه درمانی برای جامعه تحت پوشش خود صادر کرده است و همچنین تعداد کارگران ساختمانی چقدر می باشد؟

سازمان تامین اجتماعی شعبه شهرستان در سال جاری تعداد ۹۷۷۰ دفترچه بیمه صادر کرده است و همچنین تعداد ۱۰۱۴بیمه شده اصلی کارگران ساختمانی وجود دارد که برای این تعداد هم تا کنون ۳بار پالایش صورت گرفته که بالای ۹۹درصد کارگر ساختمانی هستند و بطوریکه هر ۳ ماه یکبار پالایش صورت می پذیرد.

دیار ملکان : در خصوص احداث و راه اندازی درمانگاه تامین اجتماعی توضیح دهید.

این درمانگاه در زمینی به مساحت ۳۰۰۰ مترمربع واقع در شهرک ولیعصر(عج)-جاده مابین مبارکشهر و ملکان کلنگ زنی گردید بطوریکه برای احداث این درمانگاه در شهرستان حداقل باید ۱۰هزار نفر بیمه شده اصلی وجود داشته باشد ولی با وجود تعداد ۸۷۳۵ نفر بیمه شده اصلی در شهرستان ملکان و به خاطر تعاملات و پیگیری های نماینده محترم مردم ملکان، فرماندار و سازمان تامین اجتماعی شهرستان کلنگ زنی این ساختمان با حضور وزیر رفاه، معاون اداری مالی سازمان تامین اجتماعی کل کشور صورت پذیرفت و طبق قول آقای اردلان قرار بر این شد تا در عرض ۲سال این درمانگاه با سرمایه گذاری ۷/۵ میلیارد تومان تکمیل و به بهره برداری برسد.

جا دارد در این زمینه از شهرداری و شورای شهر ملکان در خصوص واگذاری زمین برای این درمانگاه نهایت تقدیر و تشکر را داشته باشم.

دیار ملکان : جایگاه تامین اجتماعی شهرستان ملکان در سطح استان و کشور را ذکر کنید.

سازمان تامین اجتماعی شعبه ملکان در سال ۹۴ از بین ۱۱۴ شعبه هم سطح در کل کشور رتبه ششم کشوری را کسب کرده است.

دیار ملکان : سخن آخر!

شعار سازمان تامین اجتماعی شعبه ملکان حذف بروکراسی زاید، احترام به ارباب رجوع و انجام سریع و بموقع خواسته های برحق شرکای سازمان می باشد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.