خانه / تولیدی / کارگاه آموزش خوشنویسی در ملکان برگزار شد

کارگاه آموزش خوشنویسی در ملکان برگزار شد

به گزارش دیارملکان به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملکان، کارگاه خوشنویسی  به همت انجمن خوشنویسان و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد با حضور جمعی از اساتید و هنرمندان رشته خوشنویسی شهرستان های ملکان، بناب، میاندوآب، نقده و شاهین دژ در محل نگارخانهمجتمع فرهنگی و هنری ملکان برگزار شد. خط نستعلیق نشانه‌ای بارز از طبع …

به گزارش دیارملکان به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملکان، کارگاه خوشنویسی  به همت انجمن خوشنویسان و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد با حضور جمعی از اساتید و هنرمندان رشته خوشنویسی شهرستان های ملکان، بناب، میاندوآب، نقده و شاهین دژ در محل نگارخانهمجتمع فرهنگی و هنری ملکان برگزار شد.

خط نستعلیق نشانه‌ای بارز از طبع و سلیقه زیبایی شناختی ایرانیان است وبی‌شک زیباترین و ظریف‌ترین خط در میان خطوط اسلامی است تا جایی که آنرا به‌حق «عروس خطوط اسلامی» لقب داده‌اند،شناسنامه لذا تربیت و پرورش ذوق زیبایی شناسه هنرمندان این رشته مستلزم شناخت اصولی و مطالعه دقیق این خط از طریق آموزش صحیح  آن می باشد. با این هدف و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، انجمن خوشنویسان ملکان در نظر دارد با برگزاری کارگاه های هنری به تربیت هنرمندان منطقه می پردازد.

در این کارگاه یک روزه که با تدریس استاد خلیل فریدی در رشته نستعلیق انجام شد تعداد بیش از ۴۰ نفر از خوشنویسان در مقاطع ممتاز و فوق ممتاز از شهرهای مذکور در این کارگاه حضور داشتند و این کارگاه در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.