کدخبر : 33001
سه شنبه 2 آبان 1396 - 7:46
151 بازدید
فاقددیدگاه

ورزشکاران باستانی الگویی برای جامعه و جوانان هستند/ورزش زورخانه‌ای در تمدن ایران منشا اخلاق و مردانگی است

به گزارش دیار ملکان، جمشید نظمی در آیین افتتاح سالن ورزش باستانی شهرستان ملکان با اشاره به اینکه ورزش باستانی از ورزش‌های اصیل ایرانیان به شمار می‌آید، گفت: ورزش زورخانه‌ای در تمدن ایران منشا اخلاق و مردانگی بوده و حمایت مردم و مسئولان کشور از این ورزش نشانگر اهمیت آن در میان جوامع است.
وی در خصوص وجود برخی نواقص در سالن باستانی ملکان، برای رفع آن‌ها قول مساعد داد و  افزود: ورزشکاران باستانی الگویی برای جامعه و بخصوص جوانان هستند و باید آثار ورزش باستانی در سایر رشته‌های ورزشی نیز دیده شود.
نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، گفت: اجرای پروژه‌های عمرانی و ورزشی در حالیکه تنها ۱۵ درصد بودجه به فعالیت‌های عمرانی اختصاص دارد، دشوار به نظر می‌رسد و از طرفی در عمل تنها حداکثر هشت درصد بودجه محقق می‌شود.
سلمان خدادای در بخشی از سخنان خود از احداث سالن ورزشی در کنار سالن باستانی ملکان با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال خبر داد.
وی ورزش باستانی را ورزش فروتنی دانست و یاد آور شد: ورزش زورخانه‌ای مادر همه‌ی ورزش‌ها به شمار می‌آید و جنبه‌های روحی، معنوی و اخلاقی آن بیشتر از سایر جنبه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد.
فرماندار ملکان نیز در این مراسم به افتخار آفرینی و موفقیت ورزشکاران این شهرستان در مسابقات جهانی و ملی اشاره کرد و گفت: شهرستان ملکان به لحاظ داشتن پتانسیل ورزشی و برخورداری از ورزشکاران در تیم های ملی از شهرهای تراز اول در سطح استان محسوب می‌شود.
محمدباقر خانی ادامه داد: شهرستان ملکان در  زمینه ورزش‌های رزمی، کشتی، والیبال و دوچرخه سواری حرفی برای گفتن دارد و جوانان این شهرستان تاکنون در مسابقات جهانی و آسیایی و ملی عناوین و مدال‌هایی را به دست آورده‌اند.
وی توجه به ورزش را از اولویت‌های دولت دانست و گفت: با توجه به وجود ۷۱ درصد جمعیت شهرستان ملکان در روستاها بنا داریم با کمترین هزینه میدان‌های ورزشی روباز و خاکی احداث کنیم.
وی در ادامه از وضعیت چمن ورزشی فوتبال شهرستان ملکان انتقاد کرد و خواستار ایجاد چمن مصنوعی و محوطه سازی این میدان شد.
در پایان مراسم پس از اهدای لوح تقدیر به خانواده شهدای ورزش، ورزشکاران باستانی به اجرای برنامه پرداختند.
سالن ورزشی باستانی شهرستان ملکان که عملیات اجرایی آن از سال ۸۷ آغاز شده بود با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال در دو هزار متر مربع زیربنا احداث شده است.
انتهای پیام/

 

پسندیدنورزشکاران باستانی الگویی برای جامعه و جوانان هستند/ورزش زورخانه‌ای در تمدن ایران منشا اخلاق و مردانگی است(0)نپسندیدنورزشکاران باستانی الگویی برای جامعه و جوانان هستند/ورزش زورخانه‌ای در تمدن ایران منشا اخلاق و مردانگی است(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما