به گزارش دیار ملکان، اکبر آمالی در جریان بازدید از عملیات لایروبی مردق چای، با اشاره به فرا رسیدن فصول بارش سال، بر لزوم آمادگی کامل و انجام اقدامات پیشگیرانه چهت مقابله با حوادث احتمالی تاکید نمود.
وی سیل فروردین ماه امسال را زنگ خطری برای دستگاههای ذیربط دانست تا با شناسایی مخاطرات برهه های مختلف زمانی طول سال، با رصد کامل اوضاع و حفظ آمادگی های لازم، از ورود خسارات جانی و مالی به شهروندان جلوگیری نمایند.
آمالی طغیان رودخانه ها و وقوع سیل را از حوادث احتمالی ماههای آینده عنوان کرد و افزود: در جریان طغیان مردق چای که اوایل سال جاری به وقوع پیوست، عوامل و ماشین آلات خدمات شهری شهرداری ملکان اولین نفراتی بودند که با رصد اوضاع و کسب اطلاع از روستاهای مسیر در صحنه حضور یافته و با همکاری سایر دستگاههای ذیربط موفق به مهار سیلاب و جلوگیری از خسارات جانی و مالی به مناطق شهری شده و حضور خود در صحنه را تا رفع کامل خطر حفظ کردند.
مسئول خدمات شهری شهرداری ملکان همچنین با اشاره به خسارتهای طغیان اخیر به دیواره های مردق چای، از آغاز عملیات ترمیم این دیواره ها، ایجاد مکانیسمهای کنترلی در تعدادی از نقاط شهر و نیز لایروبی کانالهای سرپوشیده منتهی به این رودخانه طی روزهای آینده خبر داد.
وی با اشاره به هزینه بالای لایروبی و نظافت بستر مردق چای، از شهروندان خواست تا از تخلیه هر گونه نخاله و زباله در مسیر و حریم این رودخانه خودداری و با عوامل خدمات شهری در این راستا همکاری نمایند.

انتهای پیام/

پسندیدن(0)نپسندیدن(0)