به گزارش دیار ملکان به نقل از آناج، سید جواد انگجی در آیین تودیع و معارفه‌ی رییس دانشگاه آزاد اسلامی تبریز‌ ضمن گرامیداشت یاد و نام جوانان بصیر دانشگاه آزاد اظهار داشت: محرم علیپور، محمودرضا بیضایی، حامد جوانی، صادق عدالت اکبری و وحید فرهنگی والا از دانشجویان این دانشگاه بودند که با حضور به موقع در عرصه‌ی نبرد و دفاع از آرمان‌های بلند اسلامی به خیل عظیم مدافعان حریم ولایت پیوستد.

وی ادامه داد: زمانی که در سال ۶۱ دانشگاه آزاد اسلامی استان شکل گرفت تنها با دو دانشگاه تبریز و علوم پزشکی رقابت داشت اما هم اکنون بیش از ۱۶۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی در استان در حال فعالیت هستند.

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی تبریز گفت: این مجموعه‌های آموزشی در حال رقابت با هم هستند لذا نیاز است تا بازمهندسی در دانشگاه آزاد صورت گیرد.

انگجی اذعان داشت: دانشگاه آزاد اسلامی یکی از دستاوردهای ارزشمند نظام اسلامی است که بنا به ضرورت‌های مورد نیاز در ایامی که حتی مدارس غیر انتفاعی قابل پذیرش نبود، تاسیس شد.

وی افزود: دانشگاه‌های دولتی کمر همت برای تعطیلی این مجموعه بستند تا با این دانشگاه مقابله نمایند اما حمایت‌های بی‌دریغ امام راحل (ره) نگداشتند این گام بلند علمی ابتر باقی بماند.

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی تبریز در پایان خاطرنشان ساخت: یکی از دغدغه‌ها وضعیت کاهش دانشجو است که موجب گردیده برای اساتید و کارکنان دغدغه‌ای ایجاد شود که روند دانشگاه به کجا منتهی خواهد شد، مجموعه دانشگاه اساتید و کارکنان برای این امر باید تدابیر لازم اتخاد نمایند و بر مشکلات موجود فایق آیند.

انتهای پیام/

پسندیدن(0)نپسندیدن(0)