خانه / آخرین اخبار / آذربایجان و شهر تبریز منطقه ای استراتژیک از حیث سیاسی ، اقتصادی و علمی است

آذربایجان و شهر تبریز منطقه ای استراتژیک از حیث سیاسی ، اقتصادی و علمی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در دیدار اکبر ولایتی رئیس هیأت موسس و هیأت امنا دانشگاه آزاد اسلامی گفت: آذربایجان و شهر تبریز منطقه ای استراتژیک از حیث سیاسی ، اقتصادی و علمی است.

به گزارش دیار ملکان به نقل از زیتون، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در دیدار اکبر ولایتی رئیس هیأت موسس و هیأت امنا دانشگاه آزاد اسلامی گفت: آذربایجان و شهر تبریز منطقه ای استراتژیک از حیث سیاسی ، اقتصادی و علمی است.

اکبر ولایتی رئیس هیأت موسس و هیأت امنا دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه علمی آذربایجان و تبریز افزود:  شهر تبریز اولین شهر دانشگاهی جهان اسلام با بیش از ۶۰۰ دانشجوی از سراسر دنیا جایگاه والایی در توسعه علمی داشته است

وی اظهار داشت: ایران تمامیت ارضی گذشته خود را به دلیل حکومت صفوی‌ها مدیون آذربایجانی‌ها است.آذربایجان همین حالا هم استوانه است و درموقعیت حساس منطقه، واقع است و باید توجه به این منطقه بیش از پیش باشد.

وی با تاکید بر اینکه در تاریخ آذربایجان، صفویه با حکومت خود، هویت ایرانی و اسلام اهل بیتی و ید واحد اقوام ایرانی را احیا کرد گفت: در خیلی از اوقات این کشور اشغال بود که با وحدت و اتحاد، ایران دوباره ایران شد ولی وقتی کشور عثمانی اشغال شد، بعد از آن به ۳۰ کشور تبدیل شد.

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه آذربایجان در دوران سلطان محمد خدابنده در دست عثمانی بود که شاه عباس آمد آزاد کند، دید مردم تبریز خودشان آزاد کردند تصریح کرد: تعبیر درستی است که آذربایجان سر ایران است و دروازه ایران به غرب و اروپا است.

ولایتی با بیان اینکه بزرگان زیادی از این خطه برخاستند که ستون‌های محکم اسلام و تشیع هستند گفت: علامه طباطبایی، علامه امینی، شهریار، مقام معظم رهبری، علامه جعفری گوهرهای نابی است که تاریخ به روی خود نمونه‌های آن را ندیده است.

علی اکبر ولایتی برای شرکت در مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی امروز وارد تبریز شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.