کدخبر : 33353
چهارشنبه 22 آذر 1396 - 5:34
519 بازدید
فاقددیدگاه

با اعطای وام به واحدهای تولید در شرایط نامناسبت منابع به هدر می‌‌رود/ با تسهیلات ۲۰ درصدی واحد صنعتی سرپا نمی‌‌ماند

به گزارش دیار ملکان به نقل از آناج، رضا علیزاده صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، درخصوص دریافت و اعطای تسهیلات صنایع کشور، اظهار داشت: بحث اعطای تسهیلات به صنایع بستگی دارد که صنایع در چه مرحله‌ای هستند، برخی از واحدها به حدی از نظر مالی، ساختار و تکنولوژی به هم ریخته هستند که دریافت وام مانند یک مسکن کوتاه مدت اثر می‌کند و تاثیر چندانی بر آنها ندارد.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دریافت وام توسط واحدهای صنعتی با شرایط نامناسب مشکلات جزئی آنها را برطرف می‌کند و عملا دردی را از صنعت دوا نمی‌کند، گفت: اعطای وام به این‌گونه واحدهای تولیدی و صنعتی را شاید بتوان به‌عنوان هدر دادن منابع نیز دانست.

نماینده مردم ورزقان، خاروانا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی از واحدهای تولیدی که دارای شرایط مناسب در زمینه تولید، محصول و تکنولوژی هستند و تنها نیاز به سرمایه در گردش دارند، ادامه داد: باید به هر میزانی که اینگونه واحدها نیاز به تسهیات دارند به آنها تزریق شود تا بتوانند تولید خود را افزایش و مشکلات روزمره را کاهش دهند.

وی، اضافه  کرد: در برخی از موارد شاهد هستیم که یک واحد تولیدی به انواع بانک‌ها ۵۰ میلیارد تومان بدهی دارد و با این شرایط ۲ میلیارد دیگر تسهیلات دریافت کرده، این مسئله تنها مشکلی به مشکل‌های دیگر اینگونه واحدها اضافه می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس در خصوص اینکه آیا سود وام‌های دریافتی صنایع مناسب وضعیت کنونی آنها است، اظهار داشت: شرایطی که به آنها اشاره کردم در خصوص وام‌هایی بود که در قالب طرح رونق تولید در اختیار واحدهای تولیدی قرار میگیرد، اگر بخواهیم اعطای تسهیلات به بخش صنعت ثمر بخش باشد باید سود معقولی داشته باشد، سرپا قراردادن واحد تولیدی با تسهیلات دارای سود ۲۰ تا ۱۸ درصد غیر ممکن است.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه واحدهای تولیدی را باید با سود متعارف زیر ۱۰ درصد تامین کنیم تا تولید کننده بتواند به تولید خود ادامه دهد، خاطرنشان کرد: واحدهای که با سود بیش از ۱۰ درصد تسهیلات دریافت کرده دچار مشکل شده‌اند.

انتهای پیام/

پسندیدنبا اعطای وام به واحدهای تولید در شرایط نامناسبت منابع به هدر می‌‌رود/ با تسهیلات ۲۰ درصدی واحد صنعتی سرپا نمی‌‌ماند(0)نپسندیدنبا اعطای وام به واحدهای تولید در شرایط نامناسبت منابع به هدر می‌‌رود/ با تسهیلات ۲۰ درصدی واحد صنعتی سرپا نمی‌‌ماند(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما