کدخبر : 33387
شنبه 25 آذر 1396 - 8:26
386 بازدید
فاقددیدگاه

مناطقی که استاندار و فرماندار قَدر دارند از اعتبارات بیشتری برخوردار می‌‌شوند/ باید به خاطر رسیدن بودجه عمرانی کشور از ۷۰ درصد به ۱۰ درصد اشک بریزیم/ نمایندگان مسئول تامین اعتبارات تبریز ۲۰۱۸ نیستند

به گزارش دیار ملکان، سلمان خدادادی در گفت‌‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی آناج با بیان اینکه اعتبارات تبریز ۲۰۱۸ و بودجه استانی و سالانه کاملا موضو‌‌عات جداگانه از هم می‌‌باشند، ابراز داشت: باید از مسئولان پرسید چرا در طول ۱۵ سال اخیر آذربایجان‌‌شرقی از سهم کمتری در قیاس با سایر استان‌‌ها برخوردار بوده است.

وی یادآور شد: یک زمانی دولت بخش نامه کرده بود که هیچ کس پروژه‌‌های جدیدی را شروع نکند تا پروژه‌‌های نیمه تمام کامل شوند و مسئولین اجرایی خیلی از استان‌‌ها به این بخش نامه توجهی نکردند و در کنار تکمیل پروژه‌‌های نیمه تمام پروژه‌‌های جدیدی را هم شروع کردند لیکن استان ما در آن مقطع زمانی شروع به کامل کردن پروژه‌‌های ناتمام نمود و پروژه‌‌های جدیدی را پایه‌‌گذاری نشد.

نماینده مردم ملکان با اعلام اینکه هنگام بهره‌‌برداری از پروژه‌‌ها، طرح‌‌هایی جدید جهت تکمیل وجود نداشت، تصریح کرد: چون مسئولان پروژه‌های جدیدی را شروع نکرده بودند بودجه‌‌ای هم برای این کار در نظر گرفته نشد و همین امر موجب گردید سطح اعتبارات استان کاهش پیدا نماید.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بودجه در نظر گرفته شده برای تبریز ۲۰۱۸ کافی است، تاکید داشت: خیر این مقدار بودجه کافی نیست، در مملکت ما مسئولین میانی و منطقه‌‌ای در توزیع اعتبارات ناعادلانه برخورد کرده‌‌اند و در آذربایجان‌‌شرقی هم این اتفاق افتاده است؛ هر استانی که استاندار و فرماندارش قوی می‌‌باشد و پیگیر کارهاست از اعتبارات بیشتری برخوردار می‌‌گردد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس دهم با بیان اینکه در دهه‌‌ی شصت ۷۰ درصد اعتبارات صرف مسایل عمرانی می‌‌شد و ۳۰ درصد به هزینه‌های جاری اختصاص می‌‌یافت، تشریح کرد: در مجلس یکی از نمایندگان که در کمیسیون برنامه و بودجه حضور داشت بر سر خود کوبید و گفت که وای به حال ما که اعتبارات عمرانی ما ۷۰ درصد است در هیچ مملکتی نباید اعتبارات عمرانی از ۷۵ درصد پایین‌‌تر باشد زیرا این به معنای شکست اقتصادی آن کشور است.

وی ادامه داد: امروز وضع ما چگونه است؟ ۹۰ درصد اعتبارات صرف هزینه‌‌های جاری می‌‌شود و فقط ۱۰ درصد اعتبارات عمرانی است؛ در سراسر کشور باید بنشینند و به حال و روز امروزمان با این درصد اعتبارات اشک بریزند.

خدادادی در پاسخ به این سوال که برای تحقق بودجه مورد نیاز تبریز ۲۰۱۸ نمایندگان استان چه اقداماتی انجام داده‌‌اند، عنوان کرد: اولا نمایندگان استان مسئولیتی در تامین اعتبارات تبریز ۲۰۱۸ ندارند و از لحاظ قانونی ما هیچ وظیفه‌‌ای نداریم، این مسئولیت برعهده مسئولین استانی و کشوری می‌‌باشد و در جلسه‌‌ای که آقای پزشکیان داشتند قرار شد دولت تمام دستگاه‌‌ها را موظف کند تا ۲ درصد اعتبارات سازمانی را در رابطه با تبریز ۲۰۱۸ اختصاص دهند.

وی افزود: در نتیجه کلا نمایندگان مجلس به تبعیت از مسئولین اجرایی به دنبال این هستند که بعضی از اعتبارات تحقق پیدا کند.

انتهای پیام/

پسندیدنمناطقی که استاندار و فرماندار قَدر دارند از اعتبارات بیشتری برخوردار می‌‌شوند/ باید به خاطر رسیدن بودجه عمرانی کشور از ۷۰ درصد به ۱۰ درصد اشک بریزیم/ نمایندگان مسئول تامین اعتبارات تبریز ۲۰۱۸ نیستند(0)نپسندیدنمناطقی که استاندار و فرماندار قَدر دارند از اعتبارات بیشتری برخوردار می‌‌شوند/ باید به خاطر رسیدن بودجه عمرانی کشور از ۷۰ درصد به ۱۰ درصد اشک بریزیم/ نمایندگان مسئول تامین اعتبارات تبریز ۲۰۱۸ نیستند(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما