به‌گزارش دیارملکان به نقل از زیتون، سردار «علی‌اکبر پورجمشیدیان» معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه، درباره شهدای مدافع حرم و نقش مستشاری ایران در عراق و سوریه، اظهار داشت: زمانی که نیروهای تکفیری در سوریه و عراق ایجاد ناامنی کردند و کشور عزیزمان ایران و جبهه مقاومت را تحت تاثیر قرار دادند، قصد داشتند نسل شیعه و محبین اهل بیت را از بین ببرند؛ به همین علت رزمندگانی از کشورمان برای دفاع از حرم به عراق و سوریه رفتند و سینه خود را مقابل تکفیری‌ها و داعش سپر کردند.

وی افزود: داعش آمده بود تا اثری از اهل بیت و شیعه و به طور کلی دوستداران اهل بیت باقی نگذارند، به همین خاطر بود که مردان را به شهادت می‌رساندند و زنان را به کنیزی و فروش در بازار برده‌فروشی که ایجاد کرده بودند، می‌بردند؛ علاوه بر این هر کجا هم که دستشان رسید به حرم اهل بیت جسارت کردند؛ مانند حادثه‌ای که در سامرا رخ داد.

سردار پورجمشیدیان تاکید کرد: البته آنان در جسارت‌های خود بین شیعه و سنی فرقی قائل نمی‌شدند زیرا در سوریه و عراق خانواده‌هایی از اهل سنت بودند که تمام اعضای خانواده‌شان کشته شده و سپس یک جا دفن کرده باشند.

وی ادامه داد: تکفیری‌ها اگر دستشان به حرم‌های امام حسین (ع) و حضرت علی (ع) می‌رسید، این دو حرم مطهر را همانند حرم امامین عسکریین در سامرا و مساجد بسیاری که در عراق و سوریه منفجر کردند، آسیب وارد می‌کردند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه تصریح کرد: در روزهایی که اوج غریبی بود و لحظه‌ای هم رگبار گلوله‌های داعش علیه مدافعین حرم قطع نمی‌شد، مدافعین حرم در برابر تکفیری‌ها سینه سپر کردند و با آموزش نیروهای مردمی و حتی ارتش عراق و سوریه توانستند جلوی آن‌ها ایستادگی کنند تا آن‌ها به هدف‌شان نرسند، البته جدا از شجاعتی که داشتند دارای بصیرت هم بودند اما متاسفانه برخی‌ها در کشور عنوان می‌کنند ما کجا و سوریه و عراق کجا؟

وی بیان داشت: متاسفانه معاندین انقلاب در کشور تبلیغ می‌کنند که مدافعین حرم برای پول به عراق و سوریه رفتند اما باید گفت که چه کسی جرات دارد در آن شرایطی که رگبار گلوله‌ها وجود دارد، به خاطر پول سینه خود را سپر گلوله‌ها کند؛ اگر چنین افرادی هستند چرا در این چنین صحنه‌هایی حضور پیدا نمی‌کنند؛ این شهدا فقط به عشق نظام و انقلاب و نیز اقتدار ایران اسلامی و پاسداری از حرم اهل بیت در چنین صحنه‌هایی حضور می‌یابند؛ پس باید قدردان این عزیزان باشیم نه اینکه برای ایثار آن‌ها ابهام ایجاد کنیم.

سردار پورجمشیدیان اظهار داشت: کسانی مدافعین حرم را مورد تاخت و تاز قرار می‌دهند که معلوم نیست در دفاع مقدس و سایر عرصه‌های فداکاری کجا بودند.

وی در پایان در خصوص شهید مدافع حرم قره‌محمدی بیان داشت: شهید قره محمدی وقتی که در جریان آزادسازی سد و روستای شویده سوریه گره‌ای ایجاد شده بود با رشادت خود و نیروهایی که داشت توانست این گره را باز کند.

پسندیدن(1)نپسندیدن(0)