خانه / آخرین اخبار / تحویل پارک جنگلی ملکان به صورت قطعی به شهرداری/انتقال آلاچیق های سدشیخ بابا به پارک مسافربه علت محدودیت فضا واعتراض کشاورزان منطقه

تحویل پارک جنگلی ملکان به صورت قطعی به شهرداری/انتقال آلاچیق های سدشیخ بابا به پارک مسافربه علت محدودیت فضا واعتراض کشاورزان منطقه

رئیس میراث فرهنگی و گردشگری ملکان از تحویل پارک جنگلی ملکان به صورت قطعی به شهرداری و همچنین از انتقال آلاچیق های سدشیخ بابا به پارک مسافربه علت محدودیت فضا، نبود راه دسترسی مناسب واعتراض کشاورزان این منطقه خبر داد.

وحید خادمی در گفتگو با خبرنگار دیار ملکان در خصوص وضعیت نامناسب آلاچیق های سد شیخ بابا اظهار داشت : به علت مکان یابی ناصحیح و نامناسب این محل به عنوان مکان تفریحی و گردشگری از سوی فرمانداری شهرستان(در سال ۸۴- ۸۵)که تحویل میراث فرهنگی استان شده بود که در این راستا میراث فرهنگی و گردشگری نیز اقدام به احداث ۱۲ آلاچیق و سرویس بهداشتی در این محل کرده و آگهی هایی را جهت تحویل محل جهت بهره برداری انجام داده که متاسفانه با عدم استقبال از سوی سرمایه گذاران و دستگاههای دولتی و بخش خصوصی مواجه شد.

در ادامه توسعه زیرساخت های همین منطقه در سال ۸۹ در قالب طرحی به مراجع بالا ارسال و اقدام شده بود که به علت عدم راه دسترسی مناسب، محدودیت فضاجهت توسعه و همچنین اعتراض کشاورزان منطقه این طرح ارائه شده با مشکل مواجه گردید.

وی افزود : این تصمیم هم در کارگروه گردشگری شهرستان مطرح شد و مقرر گردید تا نسبت به انتقال آلاچیق ها از این محل به کمپ ورودی پارک مسافر آنهم توسط شهرداری و اداره میراث فرهنگی اقدام شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی ملکان در ادامه از واگذاری قطعی کمپ پارک جنگلی ملکان به شهرداری خبر داد و افزود : شهرداری ملزم به توسعه و بهره برداری این محل می باشد و همچنین شهرداری باید از سال ۹۳ نسبت به تکمیل و توسعه و بهره برداری این محل اقدام می کرد که ننموده است.

وی همچنین در پایان از ارائه تسهیلات گردشگری و صنایع دستی در حوزه توسعه روستایی و اشتغالزایی آماده ارائه تسهیلات بانکی به متقاضیان عزیز می باشد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.