وحید خادمی در گفتگو با خبرنگار دیار ملکان در خصوص وضعیت نامناسب آلاچیق های سد شیخ بابا اظهار داشت : به علت مکان یابی ناصحیح و نامناسب این محل به عنوان مکان تفریحی و گردشگری از سوی فرمانداری شهرستان(در سال ۸۴- ۸۵)که تحویل میراث فرهنگی استان شده بود که در این راستا میراث فرهنگی و گردشگری نیز اقدام به احداث ۱۲ آلاچیق و سرویس بهداشتی در این محل کرده و آگهی هایی را جهت تحویل محل جهت بهره برداری انجام داده که متاسفانه با عدم استقبال از سوی سرمایه گذاران و دستگاههای دولتی و بخش خصوصی مواجه شد.

در ادامه توسعه زیرساخت های همین منطقه در سال ۸۹ در قالب طرحی به مراجع بالا ارسال و اقدام شده بود که به علت عدم راه دسترسی مناسب، محدودیت فضاجهت توسعه و همچنین اعتراض کشاورزان منطقه این طرح ارائه شده با مشکل مواجه گردید.

وی افزود : این تصمیم هم در کارگروه گردشگری شهرستان مطرح شد و مقرر گردید تا نسبت به انتقال آلاچیق ها از این محل به کمپ ورودی پارک مسافر آنهم توسط شهرداری و اداره میراث فرهنگی اقدام شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی ملکان در ادامه از واگذاری قطعی کمپ پارک جنگلی ملکان به شهرداری خبر داد و افزود : شهرداری ملزم به توسعه و بهره برداری این محل می باشد و همچنین شهرداری باید از سال ۹۳ نسبت به تکمیل و توسعه و بهره برداری این محل اقدام می کرد که ننموده است.

وی همچنین در پایان از ارائه تسهیلات گردشگری و صنایع دستی در حوزه توسعه روستایی و اشتغالزایی آماده ارائه تسهیلات بانکی به متقاضیان عزیز می باشد.

انتهای پیام/

پسندیدن(0)نپسندیدن(0)