کدخبر : 33564
دوشنبه 18 دی 1396 - 8:16
158 بازدید
فاقددیدگاه

تبدیل نمایندگی به ادارات برای ارائه خدمات بهتر یکی از خواسته های اصلی مردم لیلان است/ارائه خدمات بهداشتی تاسفبار در لیلان/راکد ماندن کاوش قلعه بختک

به گزارش دیار ملکان، با توجه به وجود برخی مسایل و مشکلات موجود در شهر لیلان از توابع شهرستان ملکان برآن شدیم تا مصاحبه ای را با مهندس علی امینی بخشدار لیلان، ترتیب دهیم که متن مصاحبه با وی به شرح ذیل می باشد:

 

دیار ملکان: آقای بخشدار در خصوص وجود مشکلات در زمینه ورزش توضیح دهید.

در خصوص مشکلات این شهر در زمینه ورزش که مردم و جوانان این شهر در مضیقه به سر می برند که از جمله این مشکلات می توان به مشکل سالن ورزشی اشاره کرد که به علت دستکاری کنتور گاز سالن از سوی پیمانکار مربوطه و حل نشدن مسایل حقوقی بین اداره گاز و اداره ورزش و جوانان حل نمی شد و همچنین حدود ۲۰میلیون تومان اداره ورزش از پیمانکاران مربوطه مطالبه داشتند که خوشبختانه با حضور مسئول امور حقوقی سازمان ورزش و جوانان در این شهر و تشکیل جلسه در این خصوص مشکل مطالبه این اداره از پیمانکاران صورت پذیرفت.

همچنین با تشکیل چندین جلسه با حضور مسئولین ادارت گاز و ورزش و جوان شهرستان مشکل گاز و گرمایشی این سالن هم برطرف شد و در حال حاضر مشکلات قبلی کلا مرتفع گردید.

حال باتوجه به اینکه مشکلات ورزشی بصورت اورژانسی حل شد ولی با اینحال با کمبود یا عدم زیرساخت ها و امکانات ورزشی برخودار هستیم و جوانان نمی توانند آنطور که باید و شاید اوقات فراغت خود را بگذرانند و اداره ورزش و جوانان در این شهر با یک نفر اداره می شود و وجود نمایندگی اداره در این بخش جوابگوی نیاز ورزشی این شهر نیست.

 

دیار ملکان: مشکلات بهداشتی و درمانی را چطور ارزیابی می کنید؟

متاسفانه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی این شهر تاسفبار بوده و طی بازدیدی که با حضور دکتر میرزاپور رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ملکان صورت پذیرفت و تذکراتی هم در این راستا انجام شد ولی بطور کلی سازمان دهی و مدیریت بهداشت، ارائه خدمات و داروخانه ها مستلزم توجه و رسیدگی بیشتر مسئولین شهرستانی و استانی می باشد و این خدمات دهی شایسته مردم لیلان نیست.

 

دیار ملکان: آقای بخشدار برخی آثار تاریخی لیلان که از ارزش بالایی برخوردار هستند متاسفانه در در وضعیت نامناسبی قرار دارند حال جنابعالی وضعیت این آثار تاریخی را چطور ارزیابی می کنید و عملکرد میراث فرهنگی و گردشگری چطور بوده است؟

در خصوص آثار تاریخی این شهر از جمله قلعه بختک بایستی محضرتان عرض کنم که در یک مقطعی جهت کاوش این قلعه کار شد ولی متاسفانه از آن زمان تاکنون بنا به دلایلی فعالیت کاوش این محل مسکوت و راکد مانده است که اگر در این حالت باقی بماند آن قسمت هایی هم که اکنون هستند در اثر برف و باران تخریب شده و از بین خواهد رفت و لازمه این امر این است که مسئولین میراث فرهنگی و گردشگری با جدیت در این امر ورود پیدا کنند.

 

دیار ملکان: در مورد جابجایی تیرهای چراغ برق در روستاها و خود شهر چه اقداماتی صورت پذیرفته است؟

در روستاهایی که نیاز به جابجایی تیر برق وجود دارد با حضور رئیس اداره برق شهرستان مورد بازدید قرار داده و همچنین تیرهای واقع در مسیر روستاهایی از قبیل قره خضر، گدکلو، شریفلو تورچی جابجایی شان انجام شده و روستاهای دیگر رو هم که به مرور کارهای جابجای شان انجام خواهد پذیرفت.

 

دیار ملکان: اجرای راه روستایی زمان آباد چقدر پیشرفت فیزیکی داشته است؟

راه روستایی زمان آباد هم که در کل با متراژی حدود ۲۸۰۰مترطول و ۴۳۰میلیون تومان هزینه(آسفالت ریزی و زیرسازی) زیرسازی شده و الان هم آماده آسفالت ریزی می باشد که در صورت مناسب شدن دمای هوا جهت آسفالت ریزی، عملیات این امر شروع خواهد شد.

 

دیار ملکان: سخن آخر!

با توجه به اینکه حدود بیش از ۱۵ سال است که ادارات این شهر به صورت نمایندگی اداره می شود حال تبدیل نمایندگی به ادارات برای ارائه خدمات بهتر در این شهر ملزم و ضروری بوده و این نوع خدمات رسانی شایسته مردم لیلان نبود و یکی از خواسته های اصلی مردم این شهر می باشد.

 

انتهای پیام/

پسندیدنتبدیل نمایندگی به ادارات برای ارائه خدمات بهتر یکی از خواسته های اصلی مردم لیلان است/ارائه خدمات بهداشتی تاسفبار در لیلان/راکد ماندن کاوش قلعه بختک(0)نپسندیدنتبدیل نمایندگی به ادارات برای ارائه خدمات بهتر یکی از خواسته های اصلی مردم لیلان است/ارائه خدمات بهداشتی تاسفبار در لیلان/راکد ماندن کاوش قلعه بختک(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما