کدخبر : 33584
سه شنبه 19 دی 1396 - 8:29
234 بازدید
فاقددیدگاه

دستورالعمل اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی ابلاغ شد/ارائه تسهیلات با فرصت پرداخت ۸ساله در مناطق روستایی

به گزارش دیار ملکان، پرویز حبیبی در جلسه تشریح ابلاغ دستورالعمل آیین نامه و اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری اظهار داشت : دستگاههایی از قبیل : صنعت و معدن، جهادکشاورزی، میراث فرهنگی و گردشگری، مخابرات، امور عشایری و روستایی و معاونت امور بانوان فرمانداری ملزم به انجام ابلاغیه ها در این راستا می باشند.

وی خاطرنشان کرد: این ابلاغ و دستورالمعل شامل مناطق روستایی و شهرهای زیر ۱۰هزار نفر(لیلان و مبارکشهر) می باشد و در رسته های(صنایع غذایی و تبدیلی، فرآورده های دامی(گوشت و طیور)، صنایع دستی، زنبورداری، آجیل و خشکبار، قطعات خودرو، تولید پوشاک، گردشگری، کفش و مصنوعات چرمی، فرش دستباف و دستبافته ها) از جمله رسته های اولویت دار در طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار(تکاپو) می باشند.

حبیبی افزود : در این راستا اولویت با طرح های از جمله تعاونی ها و شرکت های سهامی عام و خاص می باشد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: نرخ سود تسهیلات در مناطق روستایی ۶دردصد همراه با اقساط ۸ساله و در شهرهای زیر۱۰هزار نفر ۱۰درصدی همراه با سرمایه گردش  ۱۸ماهه می باشد.

وی در ادامه به مقدار مبلغ دریافت تسهیلات این طرح ها اشاره کرد و افزود : کف دریافت تسهیلات برای خود اشتغالی و خویش فرمایی ۱۰ الی ۲۰ میلیون تومان بوده و برای واحدهای تولیدی دارای ۲ الی ۵۰ نفر ۲۰ میلیون الی ۲/۵ میلیارد تومان و برای بنگاه های تولیدی بالای ۵۰نفر مبلغ ۲/۵ الی ۱۵ میلیاردتومان تعلق می گیرد.

حبیبی در پایان گفت: مبلغ ۲میلیارد و ۸۰ میلیون تومان برای مشاغل خانگی در شهرستان ملکان با سود ۴درصدی اختصاص داده شده که تاکنون از این مبلغ در عرض یک ماه ۴۸۰میلیون تومان به بانک معرفی شده است.

انتهای پیام/

پسندیدندستورالعمل اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی ابلاغ شد/ارائه تسهیلات با فرصت پرداخت ۸ساله در مناطق روستایی(0)نپسندیدندستورالعمل اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی ابلاغ شد/ارائه تسهیلات با فرصت پرداخت ۸ساله در مناطق روستایی(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما