خانه / آخرین اخبار / سد معبر و تجاوز به حقوق پیاده روها توسط مغازه داران / عدم رعایت قوانین راهنمایی توسط رانندگان

سد معبر و تجاوز به حقوق پیاده روها توسط مغازه داران / عدم رعایت قوانین راهنمایی توسط رانندگان

امام جمعه ملکان با حضور در جلسه شورای فرهنگ عمومی گفت : در شهر ما اکثر مغازه های مغازه داران بیرون بوده و در داخل مغازه فقط صندوق و ترازو موجود است در حالیکه خیابان ها و پیاده روها مال عموم مردم می باشد.

به گزارش دیار ملکان، حجت الاسلام زمانی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ملکان با اشاره به جلوگیری از فرهنگ مصرف و اسراف زیاد افزود: اسراف کار شیطانی است و در قرآن نیز صراحتا” به آن اشاره شده است و اسراف به معنای آن نیست که از نعمت ها استفاده نکنیم بلکه بدان معناست که از تمامی داشته هایمان به صورت بهینه و بموقع استفاده کنیم و بایستی در راستای این موضوع فرهنگ سازی کنیم.

وی با تاکید بر فرهنگ دوری از اسراف و مصرف بهینه خاطرنشان کرد: ادارات و دستگاهها بایستی در این امر در مرحله اول از خودشان شروع کنند و در این راه از تمامی ظرفیت ها اعم از تریبون ها و ابزارهایی که موجود است استفاده شود.

امام جمعه ملکان در خصوص فرهنگ ترافیک و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی گفت : فرهنگ رانندگی در استان خیلی ضعیف است و احترام به هم نوع در این بین کمتر دیده می شود.

زمانی با انتقاد از اینکه ماموران راهنمایی رانندگی در ملکان فقط در اماکن خاصی از قبیل سه راهی معلم حضور می یابند ولی در سه راهی ۱۷شهریور هیچ ماموری حضور ندارد و این امر باعث ایجاد ترافیک می گردد.

وی همچنین یادآور شد : باید کاری کنیم تا در جماعت فرهنگ دوری از سد معبر و رعایت حقوق شهروندی جا افتاده شود، این در حالیست که در شهر ما اکثر مغازه های مغازه داران بیرون بوده و در داخل مغازه فقط صندوق و ترازو موجود است و حتی طوری شده که علاوه بر میوه فروشان، کاشی فروشی ها هم کاشی های خود را بیرون می گذارند، در حالیکه خیابان ها و پیاده روها مال عموم مردم بوده و بایستی تمامی مسئولین در این راستا باهم هماهنگ باشند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.