خانه / آخرین اخبار / نداشتن شغل و درآمد پایین یکی از علل بروز جرایم و گرفتاری زندانیان است /بزرگترین افتخار برای انسان و خانواده ها تربیت فرزندانی سالم برای جامعه است

نداشتن شغل و درآمد پایین یکی از علل بروز جرایم و گرفتاری زندانیان است /بزرگترین افتخار برای انسان و خانواده ها تربیت فرزندانی سالم برای جامعه است

دادستان ملکان در جمع خانواده های زندانیان گفت : نداشتن شغل و نبود درآمد کافی نیز یکی دیگر از علل بروز جرایم و گرفتاری زندانیان است که ما نیز قصد داریم بر اساس مهارت ها و سن خود فرد در مقطع زمانی ۶ الی ۵ ماهه، وی را توانمند سازیم تا بلکه بتواند برای جامعه و خانواده خود ثمربخش باشد و موقع بیرون آمدن از زندان با یک هنر و حرفه از زندان بیرون بیایند.

به گزارش دیار ملکان، مهدی علیمرادی دادستان شهرستان ملکان با حضور در جمع خانواده های زندانیان افزود : والدین مخصوصا” مادران خانواده ها باید روشی را انتخاب کنند تا خانواده ها بتوانند مسیری مستقیم و منطقی را طی کنند تا در آینده مشکلی برای فرزندان بوجود نیاید.

وی یادآور شد: البته پشت سختی های زندگی مسایل و مشکلات هست ولی بایستی یاد بگیریم چطور برای مقابله با آنها آمادگی پیدا کرده و با آنها مقابله کنیم چرا که این سختی ها مهمترین عنصر برای ساختن زندگی آرام و سالم  می باشند.سختی های زندگی

دادستان ملکان تصریح کرد : بزرگترین افتخار برای انسان و خانواده ها تربیت فرزندانی سالم و ثمربخش برای جامعه است که بایستی پدران و مادران دقت کافی در این زمینه داشته باشند و همانطوریکه پیامبران و امامان از سوی خداوند مامور شده اند تا انسان تربیت شود .

علیمرادی خاطرنشان کرد : بزرگترین رمز سعادت در هر خانواده ای مهر و محبت و عاطفه می باشد و دامان مادر، بزرگترین مکتبی است که فرزندان در آنجا تربیت می شوند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه بیشتر مشکلات ما در شهرستان ملکان به مشروبات الکلی برمی گردد و در اثر مشروبات انواع اقسام جرایم بوقوع می پیوندد و بایستی جلوی اینگونه مسایل و جرایم گرفته شود.

دادستان ملکان یادآور شد : نداشتن شغل و نبود درآمد کافی نیز یکی دیگر از علل بروز جرایم و گرفتاری زندانیان است که ما نیز قصد داریم بر اساس مهارت ها و سن خود فرد در مقطع زمانی ۶ الی ۵ ماهه، وی را توانمند سازیم تا بلکه بتواند برای جامعه و خانواده خود ثمربخش باشد و موقع بیرون آمدن از زندان با یک هنر و حرفه از زندان بیرون بیایند.

مهدی علیمرادی با تاکید بر اینکه مهارت آموزی و ارائه آموزش های فنی و حرفه ایی به زندانیان تاثیر بسزایی بر کاهش بازگشت مجدد زندانیان به زندان دارد و لذا آموزش های مهارتی که در زندان به زندانیان داده می شود باید تولید محور بوده تا زندانی بتواند تازمانیکه در زندان به سر می برد با یادگیری مهارت های لازم، زمینه ایجاد شغل را برای خود ایجاد کند.

انتهای پیام/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.