خانه / پیشخوان / ضرب الاجل فرماندار ملکان برای ساماندهی و انتقال ساکنان عرصه قلعه بختک/باید هرچه زودتر تکلیف پارک جنگلی مشخص شود

ضرب الاجل فرماندار ملکان برای ساماندهی و انتقال ساکنان عرصه قلعه بختک/باید هرچه زودتر تکلیف پارک جنگلی مشخص شود

فرماندار ملکان بر ساماندهی محله شوون بره تاکید کرد و افزود : شهرداری لیلان بایستی هرچه زودتر نسبت به ساماندهی و انتقال ساکنان عرصه قلعه بختک پیگیری و اقدام نماید.

به گزارش دیار ملکان، محمدباقر خانی در جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ملکان با انتقاد از اینکه پارک و یا مکان تفریحی مناسبی در شهرستان ملکان وجود ندارد و بایستی هرچه زودتر تکلیف کمپ پارک جنگلی تعیین شده و برنامه های آتی برای این مکان مشخص شده و هرچه زودتر در اختیار شهرداری قرار گیرد.

فرماندار ملکان همچنین با اشاره به سرمایه گذاری های انجام شده در منطقه شورسو اظهار داشت : متاسفانه با احداث آلاچیق اثری از آب در این محل به چشم نمی خورد.

وی در ارتباط با تبریز ۲۰۱۸ در خصوص شهرستان ملکان گفت : ملکان شهری عبوری است که ای کاش یک جذابیتی را بوجود بیاوریم تا مسافران عبوری از این محل لااقل چند ساعتی را در این شهر توقف کنند و همچنین جشنواره انگور و دوشاب، جشنواره مشق عشق ، بازیهای بومی محلی و برگزاری نمایشگاه توانمندی های روستایی، ظرفیت های مناسبی برای شناساندن و مطرح کردن شهرستان محسوب می شوند.

محمدباقر خانی اظهار داشت : آثار باستانی در حکم هویت و تاریخ هر منطقه می باشند و از همین رو نگهداری و حفظ این آثار نقش بسیار مهمی در هویت فرهنگی هر جامعه ای دارد، امروز تعدادی از افراد با استفاده از انواع فلزیاب ها با همکاری افراد سودجو در پی تاراج اشیای تاریخی شهرستان ملکان هستند.

فرماندار ملکان بر ساماندهی محله شوون بره تاکید کرد و افزود : شهرداری لیلان بایستی هرچه زودتر نسبت به ساماندهی و انتقال ساکنان عرصه قلعه بختک پیگیری و اقدام نماید.

انتهای پیام/

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.