به گزارش دیارملکان، سرهنگ پاسدار صالح رحمتی از راه اندازی صندوق های قرض الحسنه در روستاهای لکلر، حسن آباد لیلان، آروق و همچنین در شهرهای ملکان ، لیلان و مبارکشهر خبر داد و افزود : این صندوق های قرض الحسنه بصورت هیئت امنایی اداره می شود و مردم خودشان مستقیم در این امورات تصمیم گیری خواهند کرد و بسیج نیز به عنوان یک بازوی قوی در کنار این صندوق ها خواهد بود.

فرمانده سپاه ملکان گفت: تشکیل نهادهای مردم یار در راستای حل مشکلات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در جامعه از طریق راه اندازی صندوق های قرض الحسنه شهری و روستایی می تواند موثر و تاثیرگذار باشد و بطوریکه در این خصوص کار با مردم برای مردم صورت خواهد پذیرفت.

وی خاطرنشان کرد : کمیته خدمات رسانی در سطح ناحیه تشکیل یافته و کارگروه اجرایی در سطح حوزه ها در حال تشکیل بوده و در روزهای آینده نیز صندوق ها جهت بهره برداری راه اندازی خواهد شد.

رحمتی در ادامه هدف از راه اندازی این صندوق ها مدنظر قرار دادن نیازها و نیازسنجی های مردم همراه با ارئه خدمات و طرح های عمرانی جهت تسهیل امورات و ایجاد اشتغال پایدار برای مردم خصوصا جوانان می باشد و در این راستا درابتدا آموزشهای لازم به روستائیان داده می شود و سپس مدیریت آن به خود افراد واگذار می شود.

 

انتهای پیام/

 

پسندیدن(0)نپسندیدن(1)