کدخبر : 34049
سه شنبه 14 فروردین 1397 - 9:49
60 بازدید
فاقددیدگاه

بیمارستان‌های خالی از متخصص و بیماران چشم در انتظار مداوا/ تعطیلات نوروزی پزشکان ادامه دارد!

به گزارش دیار ملکان به نقل از آناج؛ تعطیلات نوروزی به پایان رسید اما در همین ایام شهروندان زیادی در استمرار روند درمانی‌شان با مشکل مواجه شدند. پزشکان نیز همچون سایر افراد حق گردش و زندگی دارند و قرار بر این نیست مدام در بیمارستان‌ها و مطب‌ها جهت ارائه خدمات درمانی حاضر باشند اما آنچه در این میان بایستی تعادل را در کفه‌ی ترازو برقرار کند، به‌خاطر ضعف مدیریتی بر بار مشکلات می‌افزاید.

در تعطیلات نوروزی به‌یک باره حجم انبوهی از جراحان و متخصصان شهر را ترک می‌کنند و این وسط بیماران چوب عدم تقسیم روزهای مرخصی را می‌خورند. چه خوب می‌شد اگر ایام تعطیلات پزشکان شیفت‌بندی می‌شدند و مرخصی‌هایشان مدیریت می‌گردید تا یک بیمار ۱۳ روز از ماه را معطل بازگشت پزشک متخصص از سفر خارج نباشد.

برای آنکه این ادعا مستند باشند، ذکر مصداق ضروری است. طبق مشاهدات عینی خبرنگار آناج در ایام نوروز بیماری که سابقه‌ی عمل قلب دارد، دندان درد شدیدی می‌گیرد و به دندان‌پزشکان بسیاری مراجعه می‌کند اما به علت سابقه بیماری قلبی علی‌رغم لزوم حذف دندان پوسیده و منشأ درد، به‌اتفاق از کشیدن دندان امتناع می‌کنند و خواهان ارائه گواهی و اجازه لازم از پزشک متخصص قلب می‌شوند.

با گذشت بیش از ۱۰ روز و با وجود اینکه از چهاردهم فروردین ماه، نعطیلات به پایان رسیده است، پزشکان متخصص در بیمارستان‌ها حاضر نشده‌اند و نمونه‌هایی از این دست بی‌شمار است.

حال شما فرض کنید بیمارانی دیگر هم باشند که فرصت اندکی برای نجات‌شان از مرگ حتمی وجود داشته باشد و در این صورت اوضاع به‌مراتب وخیم‌تر می‌شود. مدیران مربوطه در ایام عید نوروز در مدیریت بحران نمره قابل قبولی اخذ نکردند و امید است حداقل در ایامی که تعطیلات به پایان رسیده، به تعطیلات پزشکان پایان دهند و آنان را بر سر کار حاضر کنند.

انتهای پیام/

پسندیدنبیمارستان‌های خالی از متخصص و بیماران چشم در انتظار مداوا/ تعطیلات نوروزی پزشکان ادامه دارد!(0)نپسندیدنبیمارستان‌های خالی از متخصص و بیماران چشم در انتظار مداوا/ تعطیلات نوروزی پزشکان ادامه دارد!(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما