خانه / آخرین اخبار / تزریق نقدینگی ۷۳۸ میلیاردی برای بیش از هزار واحد تولیدی/ سه هزار و ۲۳۳ واحد تولیدی دارای پروانه در استان در حال فعالیت هستند

تزریق نقدینگی ۷۳۸ میلیاردی برای بیش از هزار واحد تولیدی/ سه هزار و ۲۳۳ واحد تولیدی دارای پروانه در استان در حال فعالیت هستند

جلسه شورای برنامه‌ریزی استان با محوریت ایجاد اشتغال و رفع موانع تولید عصر امروز در محل استانداری آذربایجان‌شرقی برگزار شد.

به گزارش دیار ملکان به نقل از آناج، سخاوت خیرخواه در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان اظهار داشت: بیشترین فراوانی واحدهای تولیدی در استان در حوزه صنایع غذایی و ماشین آلات صنایع فلزی بوده که یکی از موانع اصلی تولید این واحدها مشکلات بانکی می‌باشد اگرچه در زمینه مدیریت واحدهای بحرانی در وضعیت بهتر قرار داریم.

وی ادامه داد: در طول یک سال گذشته ۳۰۴ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان برگزار گشته که هزار و۹۲۷ مصوبه داشته و به طور متوسط ۴۶ درصد مصوبات اجرایی شده است.

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: در سال ۹۶ ثبت‌نام، معرفی و بررسی مشکلات هزار و  ۲۱۴ واحد تولیدی انجام شد که ۲۳ جلسه کارگروه با حضور استاندار در شهرک های صنعی برگزار شده که از محل فعالیت‌های کارگروه برای ۲۵ هزار و ۶۰۴ نفر تثبیت اشتغال انجام گرفته است.

وی با بیان تعیین تکلیف ۲۴۹ میلیارد تومان بدهی واحدهای تولیدی در سال ۹۶ تاکید کرد: ۵۷ درصد مصوبات تعیین تکلیف بدهی اجرا شده است همچنین بانک‌های خصوصی کمترین همکاری را در تعیین تکلیف بدهی واحدهای تولیدی داشته‌اند.

خیرخواه گفت: در سال ۹۶ در مجموع برای هزار و ۱۴۸ واحد تولیدی میزان ۷۳۸ میلیارد تومان تزریق نقدینگی صورت گرفته و ۲۶٫۱۲ درصد مصوبات در این زمینه اجرا شده است.

در ادامه این جلسه معاون رئیس سازمان صنعت تجارت و معدن استان عنوان کرد: پس از پایش‌ها و بررسی‌های متعدد در حال حاضر تعداد واحدهای صنعتی کاملا مشخص است که سه هزار و ۲۲۳ واحد تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری در استان با ظرفیت‌های مختلف در حال فعالیت می‌باشند.

وی با اشاره به اینکه در طی سه سال گذشته جواز تاسیس ده هزار واحد بلاتکلیف را که هیچ گونه فعالیتی نداشتند باطل کرده‌ایم، افزود: در سال ۹۶ از نظر تعداد صدور پروانه‌های بهره‌برداری، همچنین صدور پروانه‌های توسعه‌ای مقام اول کشور را به خود اختصاص داده‌ایم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.