خانه / آخرین اخبار / اختصاص ۱۷میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل زیرساخت‌های گردشگری ملکان
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ملکان:

اختصاص ۱۷میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل زیرساخت‌های گردشگری ملکان

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ملکان از تخصیص ۱۷ میلیارد ریال برای تکمیل بخش‌های زیرساخت‌های گردشگری و میراث فرهنگی این شهرستان خبر داد.

به گزارش دیار ملکان، وحید خادمی در جلسه تخصصی کارگروه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ملکان از تخصیص ۱۷ میلیارد ریال برای بخش‌های زیرساخت‌های گردشگری و میراث فرهنگی شهرستان ملکان خبر داد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ملکان اظهار کرد: از این مبلغ، ۷ میلیارد ریال برای تکمیل ساختمان اطلاع‌رسانی، زیرساخت‌های گردشگری علی بلاغی و کمپ قبله داغی و ۱۰ میلیارد ریال برای مرمت و حفاظت پل‌های تاریخی لیلان و قلی کندی، محوطه و انجام مطالعات قلعه بختک اختصاص یافته است.

فرماندار ملکان نیز در این جلسه گفت: تبدیل قلعه بختک لیلان به پایگاه ملی موفقیتی بزرگ و تحقق آرزوی دیرینه اهالی ملکان پس از ۴۰ سال انتظار بود.

محمدباقر خانی افزود: این امر در پی پیگیری‌ها و مکاتبات متعدد مسئولان استان و شهرستان و به‌ویژه پیگیری‌ها و جلسات سلمان خدادادی نماینده مردم ملکان در مجلس با رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور محقق شد.

وی با بیان اینکه وحید خادمی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ملکان نیز با حفظ سمت به‌عنوان رئیس پایگاه ملی قلعه بختک منصوب شده است، اظهار کرد: از این پس این قلعه مستقیماً توسط سازمان میراث فرهنگی کشور مدیریت و از اعتبارات ملی و استانی بهره‌مند خواهد شد.

فرماندار ملکان از اختصاص ۵ میلیارد ریال برای قلعه بختک لیلان از محل اعتبارات رویداد تبریز ۲۰۱۸ خبر داد و تصریح کرد: ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از این اعتبار برای آغاز مرمت، حفاظت و ساماندهی محوطه و یک میلیارد و ۸۰۰میلیون ریال به‌منظور آغاز مطالعات این قلعه اختصاص یافته است.

خانی بر ضرورت حفاظت از قلعه و جلوگیری از حفاری‌های غیرمجاز در اطراف آن تأکید کرد و یادآور شد: دوربین‌های مداربسته با اعتباری بالغ‌ بر ۱۲ میلیارد ریال در سه سال آینده در تپه‌های اطراف قلعه بختک نصب خواهد شد.

وی از کشته‌شدن پنج نفر در ایام تعطیلات نوروزی در جاده‌های این شهرستان ابراز تأسف کرد و افزود: با این وجود براساس ارزیابی‌های صورت گرفته توسط بازرسان استان آذربایجان‌شرقی، ملکان از حیث اسکان نوروزی خوش درخشید و توانست ۹۹ درصد رضایت بازرسان را جلب کند.

فرماندار ملکان از برگزاری جشنواره‌های متعدد برگزارشده سال گذشته توسط دستگاه‌های دولتی و با مشارکت مردم ابراز رضایت کرد و گفت: امسال نیز جشنواره‌های مختلف از جمله جشنواره‌های انگور، دوشاب، جشن گندم، بستنی، رب گوجه‌فرنگی، تخم‌مرغ، مشق عشق، عکس خوشه‌های طلایی و آیین خامه‌گیری مبارک شهر برگزار خواهد شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.