خانه / آخرین اخبار / لزوم انجام طرح‌های دولتی با توجه به اصل صرفه‌جویی
فرماندار ملکان تأکید کرد:‌

لزوم انجام طرح‌های دولتی با توجه به اصل صرفه‌جویی

فرماندار ملکان بر انجام طرح‌های دولتی با مصوبه قانونی و انجام کارهای مطالعاتی و کارشناسی و اصل صرفه‌جویی تأکید کرد.

به گزارش دیار ملکان، محمدباقر خانی در جلسه شورای ترافیک ملکان کاهش تصادفات و تلفات انسانی را از علل اصلاح نقاط حادثه‌خیز درون و برون‌شهری دانست و گفت: سه سال گذشته ۴۵ پل حادثه‌خیز با تلاش اداره راهداری و دهیاران و بخشداری بخش مرکزی ملکان و با حداقل اعتبارات اصلاح شده است.

وی بر انجام طرح‌های دولتی با مصوبه قانونی و انجام کارهای مطالعاتی و کارشناسی و اصل صرفه‌جویی تأکید کرد و افزود: سال ۹۵ تعداد ۲۵ پل توسط دهیاری‌ها در محدوده بخش مرکزی فقط با ۳ میلیارد ریال اعتبار تعریض شده که صرفه‌جویی در آنها نبود شاید برای انجام آنها بالغ‌بر ۱۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز بود.

فرمانده پلیس‌راه بناب نیز میدان امامت ملکان را غیراصولی و غیرمهندسی دانست و بر تسریع در اصلاح آن تأکید کرد و گفت: سال‌هاست مقررشده شهرداری ملکان در این محل طرحی جدید طراحی و به شورای ترافیک شهرستان ارائه کند ولی تاکنون این امر محقق نشده است.

سعدالله عزتی اظهار کرد: به علت غیراصولی بودن میدان امامت ملکان، سال‌های گذشته چند تصادف منجر به فوت در این محل اتفاق افتاده است.

وحید بنایی شهردار ملکان نیز خواستار انتقال ایستگاه تاکسی‌های شهری و خودروهای مسافرکش روستایی به خیابان ساحلی سمت شرق میدان شهرداری شد و گفت: به‌منظور رفاه حال مسافرین شهری و روستایی این منطقه به لحاظ وجود فضای سبز و ترافیک کم محل خوبی به نظر می‌رسد.

به گزارش آنا، در این جلسه مقرر شد کارهای مطالعاتی اصلاح و ایجاد میدان‌های امامت، ولایت، دانشگاه آزاد، انگور و زیرگذر قوریجان با اولویت میدان امامت آغاز و اصلاح میدان امامت به‌دلیل حادثه‌خیز بودن تا تیر سال جاری توسط شهرداری ملکان عملیاتی شود.

ساماندهی نقاط پرترافیک درون‌شهری و اصلاح میدان‌های ورودی و خروجی شهر ملکان به تصویب جلسه شورای ترافیک ملکان رسید و به‌منظور کاهش تصادفات و ترافیک شهری اجرای طرح‌های اصلاحی در چهارراه شهدا، میدان شهرداری و مقابل مسجد امام حسین(ع) تصویب شد. انتقال ایستگاه تاکسی‌های شهری و خودروهای مسافرکش روستایی به خیابان ساحلی از دیگر مصوبات این جلسه بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.