خانه / تولیدی / مردم از اتفاقات افتاده در شورای شهر در بحث انتخاب شهردار بی‏ خبرند

مردم از اتفاقات افتاده در شورای شهر در بحث انتخاب شهردار بی‏ خبرند

به گزارش دیارملکان، به بهانه گزارشی از عملکرد شورای اسلامی و شهرداری ملکان مصاحبه ای با رحمان سرمستی عضو شورای شهر داشتیم که ماحصل این گفتگوی کوتاه بصورت ذیل می باشد: دیارملکان: به نظرشما عملکردشورای شهردراین مدت برای شهرستان چه اندازه مؤثربوده است؟ ابتدا از دست ‏اندرکاران خوب پایگاه خبری دیار ملکان که واقعاً نسبت …

به گزارش دیارملکان، به بهانه گزارشی از عملکرد شورای اسلامی و شهرداری ملکان مصاحبه ای با رحمان سرمستی عضو شورای شهر داشتیم که ماحصل این گفتگوی کوتاه بصورت ذیل می باشد:

دیارملکان: به نظرشما عملکردشورای شهردراین مدت برای شهرستان چه اندازه مؤثربوده است؟

ابتدا از دست ‏اندرکاران خوب پایگاه خبری دیار ملکان که واقعاً نسبت به مسائل شهرستان حساس بوده و در حد وسع خود پیگیر مسائل می‏باشند متشکرم. همچنین اعیاد فرخنده ماه رجب و هفته معلم را خدمت همشهریان گرامی و همکاران عزیزم در شورای شهر تبریک و شادباش می‏گویم. در پاسخ به سوال شما بایستی عرض کنم که به نظر بنده حقیر با عنایت به وظایف و اختیارات قانونی شوراهای اسلامی شهر، اقداماتی که تاکنون شورای اسلامی شهر ملکان انجام داده‏اند ضمن تقدیر و تشکر از تلاش همکاران محترمم در شورای شهر قانع کننده نیست و نارضایتی عمومی مردم خود دلیل محکمی بر این مدعاست که ناشی از فاصله گرفتن عملکرد مجموعه شورا از شعارهای انتخاباتی‏ست.

دیارملکان: قدرت وحیطه عملکردشهرداریهای کشورمان باشهرداریهای دیگرکشورها رامقایسه کنید.

در کشورهای پیشرفته شهرداری قدرت برتر شهر بوده و شهردار شخص اول اجرایی شهر محسوب می‏شود و با توجه به مدیریت واحد، تمامی ادارات خدمت‏رسان زیرنظر و مطابق با برنامه شهرداری کار می‏کنند و حتی در اکثر شهرهای آنها شهردار با رای مستقیم مردم انتخاب می‏شود. ولی چنان‏چه مستحضرید در کشور ما نهادهای خدمت‏رسان خود مستقل عمل می‏کنند و مدیریت واحد نیست و شهرداری خود یکی از نهادهای خدمت‏رسان محسوب می‏شود و اینکه شهردار منتخب موفق به انجام درست وظایف قانونی خود گردد منوط است به انتخاب شورایی کاری، کارآمد و متخصص و آشنا به امور شهری که نتیجه این انتخاب قطعاً از انتخاب شخص شهردار که از اولین وظایف قانونی شوراها می‏باشد نمایان می‏گردد. اگر شهردار منتخب دارای شاخصه‏های بایسته باشد هم شورا در مسیر صحیح حرکت کرده و هم شخص شهردار می‏تواند مجموعه تحت مدیریت خود را در مسیر صحیح و درست هدایت نماید که بدیهی‏ترین نتیجه آن پیشرفت شهر از لحاظ عمرانی، خدماتی، فرهنگی-رفاهی و زیباسازی منظر و نمای شهر و در نهایت شادی و رضایت مردم از عملکرد شورا و شهرداری خواهد بود.

دیارملکان: میزان درآمد یک عضوشورای شهرچقدراست؟

میزان درآمد یک عضو شورای شهر از بابت عضویت در شورای شهر ماهانه حق‏الجلساتی است که از بابت شرکت در جلسات و کمیسیونها دریافت می‏کند که برابر است با یک شصتم حقوق پایه شهردار برای هر جلسه.

دیارملکان: آیادرشورای شهربادرآمدهای غیرمتعارف اعضابرخوردکرده‏اید؟یعنی شده برای شمادرقبال تصویب لایحه‏ای پیشنهادی شده باشد؟واکنش شماچه بوده؟

خوشبختانه تاکنون با چنین موردی مواجه نشده‏ایم یا اینطور بگویم لااقل برای اینجانب اتفاق نیفتاده است. مردم خوب شهر من منش و شخصیت بنده حقیر را به خوبی می‏شناسند. اعتقاد راسخ دارم بر اینکه انسانیت قابل قیمت‏گذاری نیست. کسی که انسانیت خود را به هر مبلغی بفروشد شان و جایگاه انسانیت را پایین آورده است.

                                    هرگز شرف به سفره رنگین نداده‏ایم                   دست تهی و خانه ‏به دوشی گواه ماست

دیارملکان: درآمدیک نماینده بیشتراست یایک شورا؟

درآمد هر شخص می‏تواند متناسب با فعالیتهایی که دارد متفاوت باشد. ولی درآمد یک عضو شورا را در سوال سوم جواب دادم و از درآمد نمایندگان محترم هم اطلاعی ندارم و بایستی از خود آنها سوال بفرمایید.

دیارملکان: باتوجه به عملکردشورا وشهرداری درسال۹۳،سال ۹۴ راچگونه سالی برای شهرستان ملکان متصورهستید؟

با عنایت به عقب‏ ماندگی شهر عزیزمان از قافله پیشرفت هر چقدر هم زیاد تلاش شود باز کافی نیست و عملکرد سال ۹۳ شورا و شهرداری را راضی‏کننده نمی‏دانم. علی‏ الخصوص بعد از استعفای جناب آقای قطبی عزیز که پروسه طولانی انتخاب شهردار باعث شد یک فصل کاری خوب از دست رفت و شورای شهر درگیر مباحث تکراری و جهت‏دار شد که اینجانب نتیجه این کار را به صرفه و صلاح شهر و شهروندان خوب شهرم نمی‏دانم. با این حال بایستی با جدیت و تلاش بیشتر و همکاری تنگاتنگ با سایر ادارات خدمت‏رسان سالی پربار پیش رو داشته باشیم و خدمات درخور شان و شایسته شهروندان فهیم ملکانی ارائه نماییم.

دیارملکان: باتوجه به مشکلات پیش رو،چه دلایلی باعث شده است که مردم ملکان ازعملکردشورا ناراضی هستند؟

به نظر بنده حقیر شهروندان محترم حق دارند از منتخبانشان ناراضی باشند. چراکه خدمت ‏رسانی بهتر که نتیجه آن رفاه عمومی است حداقل انتظار شهروندان محترم می‏باشد آنطور که باید و شاید به آن پرداخته نشده است مثلا در بحث انتخاب شهردار تقاضای شهروندان چنانچه در ملاقات های حضوری و تماس های تلفنی و … اظهار می‏داشتند انتخاب گزینه‏ ای باکفایت، دارای برنامه کاری مناسب و آشنا به امور شهری و مسلط به علوم روز مرتبط بود که صد البته انتظار به جایی بود ولی متاسفانه محقق نشد چرا که در مقابل گزینه‏ های با برنامه به گزینه بدون برنامه رای داده شد ضمن اینکه روند انتخاب شهردار نیز جای بحث دارد که به دلایلی از ذکر آن در اینجا میگذرم و خود شما نیز در جریان اعتراض بنده قرار دارید. لذا ضمن آرزوی موفقیت برای منتخب محترم صادقانه بگویم می‏توانستیم بهتر عمل کنیم.

دیارملکان: رفتارواخلاق یک عضوشورای شهرچگونه باید باشد؟

عضو شورای اسلامی شهر قبل از اینکه یک عضو شورای شهر باشد یک شهروند است لذا هم از جایگاه حقیقی شهروندی و هم از جایگاه حقوقی عضویت در شورای شهر که منتخب مردم است باید در رفتار و اخلاق اسوه و الگو باشد علاوه بر این چون در جلسات و محافل خارج از شهر و استان نیز حضور می‏ یابد باید علاوه بر اخلاق حسنه و رفتار شایسته دارای دیسپلین اداری و آراسته به زیور بیان خوب و رفتار پسندیده باشد چرا که ویترین شهرمان در بیرون از خانه می‏باشد.

دیارملکان: وظیفه اصلی خودراچه میدانید؟دراین موردتوضیح دهید.

بنده به عنوان یک شهروند وظیفه خود می‏دانم که تا حد توان تلاش کنم که برای شهروندان و شهر خودم مفید باشم و بتوانم هر خدمتی را که از دستم برآید انجام دهم که حضور در شورای شهر نیز به همین منظور اتفاق افتاده است ولی از جایگاه حقوقی و به عنوان عضو شورای شهر، وظیفه اصلی خود را انجام درست وظایف تعریف شده در قانون شوراها می‏دانم و به سوگندی که در شروع دوره خدمت‏گذاری به قرآن کریم یاد کرده‏ایم صادقانه وفادار باشم و به دنبال منافع عموم مردم باشم نه دنبال منافع گروهی و شخصی و از خداوند متعال در این راه همچون همیشه خاضعانه استعانت می‏طلبم.

دیارملکان: فعالیت پایگاه اطلاع رسانی دیارملکان را چطور ارزیابی می کنید و چه پیشنهاد و توصیه ای دارید؟

بنده فعالیت پایگاه مردمی اطلاع ‏رسانی دیار ملکان را خوب و قابل تحسین می‏دانم که همیشه در کنار مردم خوب و با فرهنگ شهرم بوده است. اینجانب به عنوان نایب رئیس شورای اسلامی شهر ملکان از جنابعالی و اصحاب رسانه که پرچم بزرگ آگاهی ‏بخشی را به دوش کشیده ‏اید دعوت می‏نمایم که در جلسات علنی شورای اسلامی شهر حضور فعال و مستدام داشته باشید چرا که اطلاع‏ رسانی سریع، صحیح و به موقع رسالت اصلی فعالان خبری است. به امید روزهای بهتر برای شما در عرصه اطلاع ‏رسانی و به امید روزهای خوب برای شهروندان محترم و شایسته خدمت دیار خوشه های طلایی.

انتهای پیام/

 

32 دیدگاه

 1. این گزینه باکفایت کاردان متخصص امور شهری و همه چی تموم مد نظر آقای سرمستی کی بود؟ حتما آقای هوشمند!!! واقعا کاچقدر ملکان ما رو با این گزینه ها تحقیر می کنند

 2. سلام مظالب سایت رو خوندم خوب بود ولی چی میشه اگه صدای ما رو به مسولین برسونین..
  بنده چند نکته قابل تامل رو میگم که مسولین باید بیشتر به اینا توجه کنن اول.
  ۱٫نبود مراکز تفریحی برای جوانان
  ۲٫نبود فضای سبز آنچنانی
  ۳٫نبود خوش آمدگویی در زمان ورود مسافران در هر دو طرف از ورودی های شهر
  ۴٫ایجاد فضای جدید در شه
  ۵٫چاله چوله های شهر رو رسیدگی نمیکنن حداقل چاله های کربندی و جاهای اصلی رو درست کنن.
  ۶٫یه فضای تفریحی دذست کنن حداقل کسی از ما پرسید واسه تفریح چیا داره نگیم فقظ قیزلار کورپوسی یا آرپا دره سی یا ….
  به خدا آدم شرمش میشه بگه ملکانی هستش جای دیگه .. درسته اینایی که گفتم هزینه بر هستش ولی اخه تا کی ما باید خیلی عقب بمونیم اخه …
  خواهش میکنم هم نظر منو چاپ کنین و همک صدای ما رو به مسولان برسونین… باور کنین اینایی که گفتم گلایه های خیلی از مردم شهرمون هستش
  موفق و سربلند باشید..

 3. از صداقت جناب آقای سرمستی سپاسگزارم واقعا برای اولین بار به رایی که دادم افتخار کردم امیدوارم در دوره های بعد افرادی مثل آقای سرمستی در شورای شهر زیاد ببینیم.

 4. با سلام
  از صداقت جناب آقای مهندس سرمستی سپاسگزارم واقعا برای اولین بار به رایی که دادم افتخار کردم امیدوارم در دوره های بعد افرادی مثل آقای سرمستی در شورای شهر زیاد ببینیم.

 5. با سلا م وعرض خسته نباشید از صراحت لحجه و پاسخهای دل نشین جناب آقای مهندس سرمستی خوشحال وامیدوار شدم خداوند متعال شخص ایشان را برای شهرمان حفظ وامثال ایشان را در دور آتی شورای شهر وسایر مسئولیتها بیشتر و بیشتر نماید .

 6. با سلام خدارو شکر باز یه نفری پیدا شد رک و راست همه چیزو بگه این خودش جرات میخواد و نشون میده خللی در کارش نیست به خاطر این روراستی ممنونم و براشون آرزوی موفقیت دارم.

 7. با تشکر از خبرنگار محترم دیار ملکان انشاء اله درد دلهای بی ریای عضو محترم شورای اسلامی در انتخابات بعدی مد نظر عموم همشهریان ملکانی و دلسوزان ملکان قرار گیرد به داشتن چنین شورائی بر خود می بالیم.

 8. از صداقت در گفتار، تا شیوایی بیان، همه گویای حال جناب سرمستی است. اینکه ایشان به عنوان بهترین گزینه در بین تمامی اعضای شورا هستند شکی نیست اما به قول ایشان برای مفید واقع شدن شورا برای شهر، دوری از جناح بازی و استقلال رای شرط اول است.
  بنده به عنوان شهروند این شهر که سال ها از دور جویای حال شهر بوده ام، تنها دلیل عقب افتادگی شهر خود را با توجه به پتانسیل هایی که داشته و لی هرگز بالقوه نشده است، عدم اتحاد، چند دستگی، توجه به منافع شخصی و از همه مهمتر اعمال نفوذ سیاسی بالا به پایین و صلب استقلال عمل و خود رایی از مسئولین مانند شوراها و شهرداری بوده است.
  در این بین شفافیت موضع و نظر این عضو محترم و توانمند شورای شهرمان که گامی مهم در جهت عملی کردن شعارهای محقق نشده است، ستودنی است.
  به امید پیروزی همه دلسوزان شهر و مردممان و جانب حق نگهداران

 9. با سلام.
  جناب اقاى بسرمستى از صراحت گفتار شما نهایت تشکر را داریم.واین را میخواهم بدانید که مردم شهر ما حتما کسى را که تلاش و کار میکند را میداند و میشناسد و شما دست از تلاشهاى خود برندارید خداوند منان همیشه یارتان.

 10. سلام.اقاى سرمستى من به شما راى ندادم بنا به هر دلایلى ولى واقعا پشیمانم و تنها فرد لایق شوارى شهر را شما میدانم.اگه شما رو از نزدیگ ببینم حتما معذرت خواهى خواهم کرد.بهترینید بى شک

 11. بنام خدا
  اقاى مهندس رحمان سرمستى از زحمات شما بینهایت تشکر و قدردانى میکنیم و ما شهروندان ملکانى از تلاش هاى شما اگاهیم و به حضور دیده ایم.به قول همشهرى به دادن رایم افتخار میکنم موفق باشید.

 12. با سلام
  ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شما،من با دیدن این مصاحبه به خودم افتخار میکنم که چنین افرادى به شهرمان خدمت میکنن!از خداوند متعال عمر باعزت براى شما خواستاریم و امید ان داریم که به اهداف خود رسیده و باعث سربلندى خود و شهرمان گردید.موفق باشید

 13. به به به صراحت کلام!واقعا صادقانه!!و با این جملتون موافقم که اولویت اول براى شما در ابتداى کار انتخاب شهردار بود و گزینه شما را هم میدانستیم ولى مورد انتخابى بى برنامه شد و نصف کار ول کرد و رفت بنابه هر دلیلى ولى واقعا الان باید جلسات شورا در باره اوضاع کار بود نه نبود شهردار!!داداش نوکریم کاش همه مث شما بودن.

 14. واقعا عالى بود
  هم دست اقاى پاشازاده درد نکنه هم اقاى سرمستى با جواب دادنشون
  کاش طولانى بود و سوالهاى مارو هم میپرسیدین

 15. دوستدار شهر م

  با عرض سلام و ادب خدمت تمام ملکانی های عزیز و آقای سرمستی و خبرنگار محترم آقای سرمستی شخصی لایق کاردان و با کلاس و با هوش هستند شخصی راستگو هستند که به خودشان به کارشان ایمان دارم من به وجود چنین جوانی در شهرمان افتخار می کنم خودشان بهترین گزینه شهرداری هستند آب در گوزه ما تشنه لبان می گردیم یار در خانه و ما دور جهان می گردیم

 16. حلقه ی گم شده ی بین مسئولین و مردم در ملکان را امیدواریم جناب سرمستی با الگو دهی و روشنگری وصل کرده و موجبات این امر خیر را فراهم کند که اوجب واجبات در این شهر است.
  من این مطلب را با استناد به این مطلب از زبان آقای سرمستی اشاره می کنم که گفتند در این شهر، مردم از اتفاقات مرتبط با تعویض شهردار بی خبرند. همان هایی که خودشان با دست خودشان شوراها را بر سر کار آورده اند، باید و باید ارتباط تنگاتنگ با مردم داشته باشند.
  سپاس جناب سرمستی درورد بر شرف شما

 17. میگن حدود ٧٠٠ سال پیش، تو اصفهان مسجدی می ساختند
  روز قبل از افتتاح مسجد، کارگرها و معمارها جمع شدن و
  آخرین خورده کاری ها رو انجام میدادن
  پیرزنی از اونجا رد میشد ، وقتی مسجد رو دید به یکی از کارگرها گفت:
  فکر کنم یکی از مناره ها کمی کجه !!
  کارگرها خندیدن ، اما معمار که این حرف رو شنید ،
  سریع گفت : چوب بیارید !چوبها رو به مناره تکیه بدید
  فشار بدید ، فششششششااااررر … !!!
  و مدام از پیرزن میپرسید: مادر، درست شد؟!!
  مدتی طول کشید تا پیرزن گفت : بله ! درست شد !!!
  تشکر کرد و دعایی کرد و رفت…
  کارگرها حکمت این کار بیهوده و فشار دادن مناره را پرسیدند ؟!
  معمار گفت :
  اگر این پیرزن، راجع به کج بودن این مناره با کسی صحبت میکرد و شایعه پا میگرفت،
  این مناره تا ابد کج میموند و دیگه نمیتونستیم اثرات منفی این شایعه رو پاک کنیم …
  این بود که من گفتم از همین ابتدا جلوی اون رو بگیرم !

  (قابل توجه دوستانی که منفی دادن به بعضی نظرات. خواهشا شما هم مانند معمار داستان ما فشااااار بدید فشااااار)

 18. آقا رحمان ارادت وار. ای کاش حامی لار سنین کیمی اولا، ای کاااااشش
  آن را که حساب پاک است، از محاسبه چه باک است.
  من شما رو از قبل میشناختم و به خاطر همین ویژگی ها که داشتی بهت رای دادم عزیز.  
  آقا رحمان شما لیاقتتون بالاتر از این حرفاست موندم چرا به شورایی شهر ملکان قانعی؟ امیدوارم یبارم به خاطر این سوال من مصاحبه کنی.
  یاشاسین ملکان یوردونو، آزاد و استقلال لی اوغلانلارینی

 19. با عرض سلام خدمت جناب اقای سرمستی عزیز
  ببینید تابحال بنده با شناختی که از قبل با جنابعالی نیز داشتم به صداقت گفتار و کردارتان شکی نیست.اما اقای سرمستی عزیز آبادانی و توسعه شهر و کارگشای مشکلات پیش روی تعامل سازنده ای است که بین اعضای محترم شورا و شهرداری نیز باید باشد.و تنها شورا و شهرداری نیست که مسئول آبادانی شهر می باشد.بلکه همت همشهریان را نیز می طلبد.موفق و موید باشید

 20. خانم ر زمی

  با سلام و احترام
  افتخار دارم درشهری زندگی میکنم که صداقت در گفتار جواترین عضو شورای شهر را اولین بار مشاهده نمودم.موفق و کامیاب باشید

 21. حقیقت را می‌توان خم کرد، اما نمی‌توان شکست!
  اما در مقابل….
  به دروغ می توان پا داد ولی نمی توان راه برد.

  درود بر هر آنکه جز راست نمی گوید
  با سپاس از شما همشهری و دوست بزرگوار

 22. با سلام خدمت همشهریان عزیز و آقای سرمستی بزرگوار. از پاسخهای منطقی و شفاف شورای محترم بسیار سپاسگزارم و به داشتن چنین شواری فهمیده ای افتخار میکنم. در پاسخ به آقا یا خانم ناشناس باید از ایشون بپرسم اولا شما چه شناختی از آقای هوشمند و سایر گزینه ها دارین؟ ثانیا به نظر شما آقای درگاهی که انتخاب شدن درخور و در شان شهرمون هستن؟

 23. شهروند ملکانی - صفحه 1

  با سلام خدمت همشهریان عزیزم. اولا یه انتقاد از عزیز یا عزیزانی دارم که دارن اینطور نظر میدن. اظهر من الشمسه که همه نظرات این پست غیر از اولی توسط یک نفر یا یک گروه کوچیک از دوستان آقای سرمستی نوشته شده. اگه تاریخ و ساعت نظرات رو نگاه کنید متوجه میشین. لطفا به شعور مردم احترام بذارین.
  ثانیا چند تا سوال از آقای سرمستی و دوستانشون که برای ایشون سوت و کف راه انداختند دارم.
  (بقیه در صفحه ۲)

 24. شهروند ملکانی - صفحه 2

  ۱- اگه اوضاع شورا و شهرداری اینقدر خرابه چرا در ۲ سال گذشته حرفی نزدین؟ آیا دلیل این به قول دوستانتون افشاگری شما به کرسی ننشستن حرفتون و عدم انتخاب کاندیدای پیشنهادی شما واسه شهرداری نیست؟
  ۲- گفتین بخاطر اطاله پروسه انتخاب شهردار یه فصل کاری خوب از دست رفت. به اعتقاد قاطبه همشهریان، زیباسازی اطراف مردق چای شهرمون یک کار ارزشمند بود که تحسین مردم رو برانگیخت . آیا انصافه بخاطر عقاید و منافع خودتون عملکرد دیگران رو بی ارزش جلوه بدین؟
  ۳- کدام عامل باعث شده شما ادعا کنید بیشتر از شش عضو دیگه شورا میفهمید و احساس مسئولیت میکنید و بیشتر از اونها دلتون واسه مردم میسوزه؟
  (بقیه در صفحه ۳)

 25. شهروند ملکانی - صفحه 3

  ۴- آقای سرمستی عضو شورا در دو سال گذشته چه اقدامی واسه اصلاح وضعی که ادعا کردند انجام داده اند؟ مگر شعار انتخاباتی ایشون اصلاح وضع موجود نبوده چه کاری واسه تحقق شعارشون کردند؟
  ۵- در مقایسه آقای درگاهی و آقای هوشمند، کدام ویژگی آقای هوشمند باعث شده ایشون رو ارجح بدونند و اینطور به آقای درگاهی بتازند؟
  ۶- در سابقه آقای هوشمند هیچ فعالیت عمرانی یا مدیریتی خاصی دیده نمیشود. اشتغال ایشان در آتش نشانی یا امور فرهنگی شهرداری چه مزیتی میتواند برای ایشان داشته باشد؟ آیا صرف ارائه یک برنامه تئوریک که هیچ ضمانت اجرایی ندارد برای مدیریت شهرداری کافیه؟
  (بقیه در صفحه ۴)

 26. شهروند ملکانی - صفحه 4

  ۷- آیا هیچ نقطه مثبتی در کارنامه دو ماهه آقای درگاهی نبود که لااقل در مصاحبه خود از آن تشکر کنند حتی به احترام بنرهای تشکر شهروندان که عید برای آقای درگاهی نصب شد! آیا حامیان مردمی آقای درگاهی جزو مردم ملکان نیستند؟
  ۸- آیا سرمستی اطمینان دارند کارشان برای رضای خدا بوده نه … ؟
  از مدیر تلاشگر و متعهد دیار ملکان انتظار دارم مطالب بنده را هم منتشر و در مورد نظرات دیگر اعضای شورا در مورد مصاحبه آقای سرمستی هم مطلب بذارند و قطعا انتشار نظرات مفید باعث اعتماد بیشتر مخاطبین و اصلاح امور خواهد شد.
  ممنون از همشهریان گل و دیار ملکان پرطرفدار

 27. ﮔﻤﺸــــــــــﺪﻩ ﺍﯾــــﻦ ﻧﺴـــــــﻞ
  ﺍﻋﺘﻤــــــــــﺎﺩ ﺍﺳــــﺖ ،
  ﻧـــــــﻪ
  ﺍﻋﺘﻘـــــــــﺎﺩ …
  ﺍﻣــــﺎ ﺍﻓﺴـــــــﻮﺱ،
  ﮐــــﻪ
  ﻧــــﻪ ﺑــــــــﺮ ﺍﻋﺘﻤــــــــــﺎﺩ” ﺍﻋﺘﻘـــــــــﺍﺩﯾﺴـــــــﺖ ..!”
  ﻭ ﻧــــــــ ـــﻪ ﺑــــﺮﺍﻋﺘﻘـــــــــﺎﺩﺷــــــــﺍﻥ “ﺍﻋﺘﻤـــــــــــــــــــــــــﺍﺩ …”

 28. فقط درگاهی دلاور

 29. ضمن عرض ادب خدمت مهندس سرمستی
  وقتی که خلاف جهت رودخانه حرکت کنی محکوم به نداشتنها میشوی این قانون زندگیست.ممنونم از شفاف حرف زدنتون هرچندکه میدونم بهای سنگینی خواهد داشت برای شما.اما به قول شاعر:
  ماکه راضی شده ایم رزق مقررشده را:نکشیم ناز گدایان توانگر شده را
  وقتی همه جا سیاه است نقطه کوچکی سفید چشمگیرتراست.موفق باشین.یاشاسین ملکان دیاری.
  یک نقطه بیش فرق رحیم ورجیم نیست
  ازنقطه ای بترس که شیطانیت کنند!

 30. آقای سرمستی مردی که کوه را از میان برداشت کسی بود که شروع به برداشتن سنگریزه ها کرد. شما به تلاشتان ادامه بدید قطعا بدانید که ملکان و ملکانی به وجودتان مینازد و در کنارتان خواهد بود.توانایی شما به همه ثابت شده نگران جولان کلاغ و کرکس در آسمان نباشید یادتان باشید ترکیب قلب خوب و مغز خوب همیشه شکست ناپذیر است.

 31. در روزگار جهل شعور خود جرم بزرگیست آلاه سیزین کومیز اولسون بو شورالارنان آقای مهندس سرمستی

 32. جناب مهندس سرمستی ای کاش بقیه اعضای شورا هم مث شما عمل میکردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.