خانه / تولیدی / جشنوراه غذاهای بومی محلی در قوریجان برگزار شد+تصاویر

جشنوراه غذاهای بومی محلی در قوریجان برگزار شد+تصاویر

به گزارش دیارملکان، این جشنواره با شعار نمک را از سفره حذف کنیم در روستای قوریجان و در محل خانه بهداشت برگزار و در آن بیش از ۳۰ نوع غذای بومی به نمایش گذاشته شد. مدیر شبکه بهداشت و درمان ملکان در این جشنواره گفت: غذاهایی امتیاز گرفتند که طبخ آن ها سنتی و دارای …

به گزارش دیارملکان، این جشنواره با شعار نمک را از سفره حذف کنیم در روستای قوریجان و در محل خانه بهداشت برگزار و در آن بیش از ۳۰ نوع غذای بومی به نمایش گذاشته شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملکان در این جشنواره گفت: غذاهایی امتیاز گرفتند که طبخ آن ها سنتی و دارای نمک کم و یا بدون نمک بود.

محمد میرزاپور گفت: امروزه با توجه به تغییر سبک زندگی از سنتی به مدرن بسیاری از عادات ما تغییر کرده است و مسایلی پیش آمده که باعث شیوع و بروز بیماری‌های غیرواگیر مثل پرفشاری خون ، دیابت ، بیماری‌های قلبی عروقی و انواع سرطان‌ها شده است.

وی تغذیه سالم را یکی از مهمترین اصول دستیابی به سلامتی و پیشگیری از بروز این نوع بیماری‌ها دانست و افزود: هدف از برگزاری این جشنواره را ترویج غذاهای سنتی و حذف نمک و روغن از سفره ها می باشد.

گفتنی است در پایان هم از زحمات خانم دکتر اعتماد، که مدتی در خانه بهداشت روستای قوریجان مشغول به فعالیت است تجلیل به عمل آمد.

 

 

 

8 دیدگاه

  1. از زحمات و عنایات سرکار خانم دکتر اعتماد در روستای قوریجان بی نهایت سپاسگزار و آرزوی موفقیت و سربلندی برای و ارتقاء به درجات عالی از خداوند متعال خواستاریم.

  2. از زحمات و عنایات سرکار خانم دکتر اعتماد در روستای قوریجان بی نهایت سپاسگزار و آرزوی موفقیت و سربلندی و ارتقاء به درجات عالی را از خداوند متعال خواستاریم.

  3. زحمات دکتر اعتماد بی نهایت سپاسگزارم اهای روستای قوریجان

  4. از زحمایت دکتر اعتماد و سرکار خانم عبدی بی نهایت سپاسگزارم اهالی قوریجان

  5. از زحمات سرکار خانم اعتماد و کارکنان شبکه قوریجان بی نهایت سپاسگزارم .

  6. اززحمات خانم دکتراعتمادوکادردرمان درروستای قوریجان نهایت تشکروقدردانی می کنیم.

  7. از زحمات سرکار خانم دکتر الهام اعتماد و کارکنان شبکه بهداشت درمانی روستای قوریجان بی نهایت سپاسگزاریم

  8. خیلی عالی بود میخوامت پس اش من کو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.