خانه / تولیدی / جذب سرمایه گذار وایجاد کارخانجات تولیدی را از زمینه های ایجاد اشتغال عنوان کرد

جذب سرمایه گذار وایجاد کارخانجات تولیدی را از زمینه های ایجاد اشتغال عنوان کرد

با توجه به رسالت پایگاه اطلاع رسانی دیارملکان مبنی بر اطلاع رسانی دقیق، شفاف و بدون وابستگی به هیچ نهادی یا موسسه ای اقدامات و فعالیت ها ومشکلات پیش روی که مانع پیشرفت وآبادانی ملکان گردیده را جهت آگاهی و اطلاع افکار عمومی وکاربران محترم دیارملکان گفتگویی را با دکتر فرهاد نریمانپور رئیس شورای شهر …

با توجه به رسالت پایگاه اطلاع رسانی دیارملکان مبنی بر اطلاع رسانی دقیق، شفاف و بدون وابستگی به هیچ نهادی یا موسسه ای اقدامات و فعالیت ها ومشکلات پیش روی که مانع پیشرفت وآبادانی ملکان گردیده را جهت آگاهی و اطلاع افکار عمومی وکاربران محترم دیارملکان گفتگویی را با دکتر فرهاد نریمانپور رئیس شورای شهر ملکان ترتیب دادیم که حاصل این گفتگو به صورت ذیل می باشد.

دیارملکان: میزان بودجه مصوب شهرداری در سال ۹۴ چقدر می باشد؟

در حدود ۱۰میلیارد تومان

دیارملکان: چه مقدار از این بودجه برای کارهای عمرانی و چه مقدار برای هزینه های جاری پیش بینی شده است؟

اصولا" 60 درصد از بودجه های شهرداری جهت پروژه های عمرانی و ۴۰ درصد از آن هم برای هزینه ها و امورات جاری شهرداری اختصاص داده می شود.

دیارملکان: در مورد طرح تفصیلی شهر ملکان توضیح دهید؟

با توجه به اینکه طرح هادی جدید شهر ملکان به تازگی و در فروردین ماه سال جاری ابلاغ گردیده و مدت اعتبار قانونی خود را دارد لذا انشاءالله امسال مقدمات لازم جهت تصویب طرح تفصیلی شهر قدام خواهد شد تا در سالهای آتی نسبت به اجرایی شدن آن گام برداریم.

دیارملکان: علت نبود ترمینال در این شهرستان چیست؟

عدم استقبال از طرف بخش خصوصی از جمله دلایل نبود ترمینال می باشد، ضمنا" شورای دور سوم اقدام به احداث ترمینال شهر در میدان ولایت(ورودی شمالی شهر) کرده بود و فونداسیون و ستون های آن شاهد قضیه است ولی با توجه به نظر اکثریت اعضای شورای شهر دور چهارم بدلیل نامناسب بودن محل ترمینال برای شهروندان محترم و بعد مسافتی طولانی آن .. محل آن به میدان انگور انتقال داده شد.

لذا در این راستا محل ترمینال در طرح هادی جدید جنب دانشگاه پیام نور(ورودی جاده ۳۰ متری میدانجوق) و کمربندی قطعی شده که انشاءالله شهرداری جهت احداث آن به زودی اقدام نماید.

دیارملکان: شورای اسلامی شهر ملکان چه اقداماتی را برای ایجاد اشتغال در این شهر انجام داده است؟

یکی از راههای رفع مضل بیکاری در سطح شهرستان ملکان که متاسفانه درصد آن هم بالاست شورای شهر به تنهایی توان حل این معضل را ندارد اما با همکاری سایر مسئولین محترم از جمله نماینده مردم ملکان، فرماندار و …می توان با جذب سرمایه گذار و با ایجاد شرکت ها و کارخانجات تولیدی و تبدیلی و .. زمینه های اشتغال را در سطح شهرستان ایجاد نمود.

اخیرا" بنا به دعوت خود بنده(رئیس شورای شهر) جلسه ای با حضور فرماندار محترم، مهندس حمایت خواه، مسئولین ادارات امور مالیاتی و جهاد کشاورزی، رئیس شورا و دهیاری روستای آروق و قره چال ، رئیس شورا و اعضای شورای شهر ملکان در دفتر شورای شهر ملکان جهت رفع مشکل ذوب آهن شمال غرب تشکیل شد.

هدف از آن نیز ایجاد بستری مناسب برای سرمایه گذاری و اشتغالزایی در ملکان می باشد و اخیرا" شرکت یک و یک هم برای سرمایه گذاری در شهرستان ملکان توسط فرماندار دعوت شده بود که انشاءالله با جذب این عزیزان امیدواریم معضل بیکاری را از جمله در شرکت گلخانه ای در شهرک صنعتی جدید را حل نماییم.

دیارملکان: در مورد کشتارگاه که نیاز ضروری شهرستان می باشد توضیحاتی را ارائه فرمایید.

با توجه به اینکه کشتارگاه سنتی بود و جوابگوی نیازهای امروزی منطقه نبود و یکبار هم یکی از شهروندان جهت سرمایه گذاری و احداث کشتارگاه صنعتی یا نیمه صنعتی به دفتر شورای شهر مراجعه نمود و اعضای شورای شهر هم با تمام وجود اعلام همکاری و آمادگی جهت هرگونه رفع معضل وی را اعلام نمود که متاسفانه بعد از آن هیچ اقدامی از طرف شهروند ملکانی صورت نگرفت و انتقال کشتارگاه از ملکان به شهرهای همجوار با تاکید مسئولین استانی بوده و به علت اینکه کشتارگه های موجود صنعتی و بهداشتی می باشند.

دیارملکان: بزرگترین دغدغه های جنابعالی چیست؟

بزرگترین دغدغه اینجانب به عنوان خدمت گذار مردم عزیز این است که بودجه و فرصت کافی برای اجرای پروژه های موردنظر شهرداری و شورای شهر وجود ندارد و امیدوارم که خداوند قدرت و فرصت خدمتگزاری به مردم شریف را برای ما عطا فرماید تا حداقل پروژه های عمرانی زیر را اجرایی کنیم هر چند حداقل هم باشد:

۱- تکمیل ساختمان بزرگ شهرداری با زیربنای ۳۲۰۰ مترمربع و عرصه ۷۰۰۰ مترمربع

۲- ساماندهی بازار ملکان و احداث سردرب آن

۳- ساماندهی ساحل مردق چای که قسمتی از آن انجام شده است

۴- تکمیل پارک جنگلی و پارک ساحلی جنب دانشگاه پیام نور

۵- افزایش درجه شهرداری از ۶ به ۷

۶- تعریض خیابان ها و معابر، جدول گذاری و ..

۷- حل مشکل مسیر روستای تازه قلعه

۸- خیابان مجلس یا کمربندی غربی شهر

۹- ۳۰ متری لاله و حل معضل شرق کمربندی که جدیدا" در طرح هادی جدید وارد محدوه خدمات شهرداری شده است

دیارملکان: حرف آخر!

بایستی که اعضای محترم شورای شهر دست به دست هم دهیم تا با همکاری و هماهنگی یکدیگر بتوانیم به مردم خدمات بهتری را ارائه کنیم چرا که فرصت کمتری داریم و مردم ولی نعمت ما هستند و در پایان هم از زحمات فرماندار، بخشدارو مهندس عباس زاده و سایر مسئولین جهت همکاری در طرح ساماندهی ساحل مردق چای نهایت تقدیر و تشکر را دارم.

 

انتهای پیام/

 

 

3 دیدگاه

  1. با سلام وتشکر از آقای دکتر . تاجایی که بنده اطلاع دارم موضوع دعوت ازذوب آهن از طرف جناب رزقی عزیز بوده نه جناب عالی

  2. سلام
    از آقای نریمانپور که با متانت مصاحبه کرده اند متشکرم

  3. با سلام از مسئول پایگاه خبری دیار ملکان بینهایت متشکرم که با مصاحبه های خود با اعضای محترم شورای شهر در جهت روشن شدن افکار عمومی گام بر میدارند ولی متاسفانه هیچ اطلاع رسانی در خصوص کیقیت و نحوه انتخاب شهردار صورت نگرفته اگه آقای سرمستی رو نمیدیدم و از خودشون نمیپرسیدم فک میکردم ایشون هم به آقای درگاهی رای دادن فک کنم آقای نریمانپور هم رای نداده باشن چون آقای سرمستی در بین اعضای شورا بیشتر آقای نریمانپور رو تایید میکردن…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.