آخرین اخبار » برگزیده » پیشخوان » تولیدی » شهرستان » ویژه
کد خبر : 33921
شنبه - 21 بهمن 1396 - 15:04
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی :

وقوع انقلاب اسلامی یکی از عظیم ترین پدیده های قرن بیستم است/عزت ما به برکت خون شهدا است

وقوع انقلاب اسلامی یکی از عظیم ترین پدیده های قرن بیستم است/عزت ما به برکت خون شهدا است

به گزارش دیار ملکان؛ حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ظهر امروز با حضور در مسجد صاحب الزمان(ع)در بین مردم ولایتمدار و شهیدپرور ملکان ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر اظهار داشت: وقوع انقلاب اسلامی یکی از عظیم ترین پدیده های قرن بیستم به شمار می رود که تاثیرات بسیار با اهمیتی در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در داخل و خارج از ایران اسلامی دارد.

وی ابراز نمود : هنوز علل و ابعاد و ویژگی های این انقلاب کبیر به طور کامل روشن نشده است و از این جهت بایستی تمامی علما و صاحب نظران در مورد این پدیده قرن بیستم تبیین و تشریح کنند و همچنین اینکه حضور یکپارچه مردم تحت رهبری امام راحل تمامی صحنه های قبل و بعد از پیروزی انقلاب یک موجی ایجاد نمود که رژیم سلطنتی شاه نتوانست در مقابل این حرکت های عظیم مردمی ایستادگی کند.

از اینرو جمهوری اسلامی ایران دارای یکسری ویژگی ها به شرح ذیل می باشد:

۱- اسلامی بودن انقلاب ، که از دیدگاه بسیاری از اندیشمندان اصلی ترین و قوی ترین عامل برای پیدایش این انقلاب است که نقش بسزایی در این راستا داشته است در حالیکه انقلاب های دیگر مسیر جدایی دین از سیاست را مطرح و انتخاب کرده بودند و این درحالیست که انقلاب دینی بر اساس تعالیم دینی مسیر دینی و اسلامی را رهبری می کند.

۲ – مردمی بودن این انقلاب، چون در انقلاب اسلامی این مردم بودند که انقلاب را به پیروزی رساندند و مردم نقش مستقیم در پیروزی انقلاب داشتند.

۳- استقلال در برابر قدرت های استکباری ، از اهداف این انقلاب انتخاب مسیر مستقل و عدم وابستگی به بیگانگان و نظام استکبار بود که باعث شد تا مردم مسیر بالندگی را خودشان انتخاب کردند.

۴-توجه ویژه به ابعاد فرهنگی، ریشه اصلی و اساس انقلاب اسلامی، انقلاب فرهنگی است و در این راستا بیشتر دل نگرانی ها محروم ماندن مردم از تکالیف دینی محسوس است و بطوریکه پر بودن مساجد در شب های قدر، اعتکاف و .. این ها همگی به برکت انقلاب فرهنگی و توجه به امور معنوی در سایه انقلاب اسلامی است.

۵- رهبری الهی و منحصر به فرد امام (ره)، رهبری معنوی حضرت امام(ره) باعث شد تا این انقلاب به پیروزی برسد فلذا قدرت معنوی امام(ره) قابل مقایسه با رهبران دنیا نیست و خوشبختانه بعد از ارتحال امام، رهبری انقلاب بر عهده شخصی برجسته گذاشته شد که این هم باز یکی از تفضلات الهی است.

۶-پیوند دین با سیاست و تفکیک ناپذیری این دو از همدیگر، از اندیشه های مهم امام(ره)بود که هیچ وقت امام جدایی دین از سیاست را قبول نکردند و فرمودند که تواما” این دو بایستی در کنار هم و باهم باشند.

وی افزود : این انقلاب دستاوردهای مادی و معنوی در زمینه های مختلف از جمله: توسعه فناوری هسته ای، سلولهای بنیادی، نانو، صنایع دارویی، صنایع موشکی، احیای دین و معنویت، عزت و استقلال و .. را در برداشته است که بی تردید یکی از مهم ترین دلایل قیام مردم ایران بر علیه بیگانگان و طاغوتیان عزت طلبی و استقلال خواهی بود.

حجت الاسلام آل هاشم یادآور شد : جمهوری اسلامی ایران یکی از مستقل ترین کشورهای دنیاست که همچنان قوی و مقاوم در مقابل دشمنان و بیگانگان ایستاده است و امروزه بیش از هر زمان دیگری به وحدت و همدلی نیاز داریم.

امام جمعه تبریز تصریح کرد : راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بنا به فرموده مقام معظم رهبری به‌لطف الهی، از آن ۲۲ بهمن‌های تماشایی خواهد بود و حضور مردم در صحنه باعث ناامیدی و یاس دشمنان می شود.

وی گفت : امروز بیش از هر زمان دیگری به بصیرت و بصیرت افزایی نیاز داریم تا بتوانیم در مقابل دشمنان از شناخت لازم و کافی برخوردار باشیم تا بتوانیم در مقابل دشمنان ایستادگی کنیم و تجربه نشان داده است که هر وقت دشمنان توطئه خود بر علیه این کشور را بیشتر کرده اند مردم نیز در داخل منسجم تر شده اند.

وی در ادامه یادآور شد : عزت ما به برکت خون شهدا است و امروز اگر مسئولین ما با اقتدار در مجامع بین المللی سخنرانی و حضور می یابند به برکت خون شهدا  و نبایستی خانواده شهدا را از یاد برد چرا که تجلیل از خانواده شهدا ترویج فرهنگ شهادت ، ایثار و فرهنگ فداکاری  است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که مردم ایران پشتیبان انقلاب بوده و در طول تاریخ وفاداری و پایبندی خود را بارها نشان داده و هرگز از آن رویگردان نشده اند، گفت: مردم صاحبان اصلی انقلاب هستند و حقیقت امر آن است که مسؤولان باید خود را خادم ملت بدانند.

انتهای پیام/

 

انتهای پیام/

پسندیدن(0)نپسندیدن(0)